გაცნობებთ, რომ მინჰოს უნივერსიტეტი, პორტუგალია (University of Minho, Portugal), კონსორციუმის ორ პარტნიორთან ერთად: ავეიროს უნივერსიტეტი (University of Aveiro), და ევორას უნივერსიტეტი (University of Evora), აცხადებს მიღებას “PEERS International Credit Mobility” ოთხთვიან დაფინანსებად გაცვლით პროგრამაზე.
მობილობის განსახორციელებლად, პრიორიტეტის მიხედვით განაცხადის გაკეთება შესაძლებელია სამ უნივერსიტეტზე 2021 წლის შემოდგომის ან 2022 წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის, შემდეგ აკადემიურ მიმართულებებზე: Tourism, Journalism, PR.
პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად, აუცილებელია რომ ირიცხებოდეთ კავკასიის უნივერსიტეტის საბაკალავრო პროგრამაზე. განაცხადის წარსადგენად სტუდენტმა მინჰოს უნივერსიტეტის სააპლიკაციო პორტალზე უნდა ატვირთოს შემდეგი დოკუმენტები ინგლისურ ენაზე:
- CV (EUROPASS ფორმატში)
- ინგლისური ენის საერთაშორისო სერტიფიკატი (IETLS 6.0 ან TOEFL-78);
- სტუდენტის ცნობა (Student Enrollment Certificate);
- ნიშნების ფურცელი (Transcript of Records);
- Learning Agreement (საგნების შესაბამისობის დამადასტურებელი დოკუმენტი).
გთხოვთ, გაითვალისწინეთ, რომ პროგრამაში მონაწილეობის სურვილის შემთხვევაში, თქვენი მინიმალური GPA უნდა შეადგენდეს 3.0-ს და აუცილებლად უნდა წარმოადგინოთ უცხო ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.
იმ შემთხვევაში, თუ არასრულად წარადგენთ სააპლიკაციო დოკუმენტაციას, თქვენს მიერ შევსებული აპლიკაცია არ დაექვემდებარება განხილვას.
ასევე, გაითვალისწინეთ, რომ Learning Agreement-ზე უნდა მიიღოთ თქვენი ფაკულტეტიდან დასტური, რაც ნიშნავს იმას, რომ სკოლამ უნდა გასცეს ხელმოწერილი თანხმობა შესაძლო მობილობასა და საგნების თავსებადობაზე. იმისათვის, რომ განისაზღვროს საგნების თავსებადობა, უნდა მიმართოთ ფაკულტეტს (პროგრამების ხელმძღვანელს). Learning Agreement-ი, რომელსაც არ ექნება სკოლის ხელმოწერა, არ ექვემდებარება განიხილვას.
განაცხადის შევსებამდე, გთხოვთ, გაეცნოთ Application Guide-ს მოცემულ ბმულზე.
სტუდენტის პროგრამაში მონაწილეობისა და გრანტის გაცემის თაობაზე გადაწყვეტილებას იღებს მინჰოს უნივერსიტეტი.
PEERS პროგრამაზე განაცხადის წარდგენა შესაძლებელია მოცემულ ვებ-გვერდზე. აპლიკაციის შევსებისა და დოკუმენტაციის წარდგენის საბოლოო ვადაა 12 მარტი, 2021.
პროგრამაში მონაწილეობის შესახებ დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ, მიმართეთ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტს, მეორე საერთული, B25.

Please be informed that the University of Minho, Portugal, together with two consortium partners: The University of Aveiro and the University of Evora, is announcing the Call for applications for the “PEERS International Credit Mobility” 4 month financed exchange program. For mobility purposes, you can apply for 3 Universities according to priority for the fall 2021 Semester or Spring 2022 Semester for the following academic areas: Tourism, Journalism, PR.
In order to participate into the program, student should be enrolled at the Undergraduate program of Caucasus University. For submitting the application, a student must upload the following application documents in English language to the online application portal of the University of Minho:
- Filled CV (EUROPASS Format)
- English Language proficiency International Certificate (IETLS-6.0 or TOEFL-78)
- Motivation Letter
- Student Enrollment Certificate
- Transcript of Records
- Learning Agreement (course compatibility form)
Please note that in case of your desire to apply for this program, you GPA should be minimum 3.0 and you must submit the English language proficiency certificate. In case of incomplete submitted application documentation, your application will not be subject to review.
Also, please note that you must obtain confirmation on your Learning Agreement from your home faculty. Which means that your school must sign a consent for the possible mobility and course compatibility form. In order to determine the course compatibility, you should contact your faculty (program director). The Learning Agreement without the signature from the faculty will not be subject to review.
Before filling in the application form, please read carefully thought the Application Guide available here.
The decision regarding the student’s participation into the mobility and decision to grant the candidacy is made by the University of Minho.
Students can fill out the application for the PEERS program from the following web-site. The deadline for submitting the filled application form is March 12,2021.
In case of additional questions regarding the participation into the program, please contact International Relations and Projects Department, second floor, B25.