მინჰოს უნივერსიტეტი, პორტუგალია (University of Minho, Portugal), კონსორციუმის ორ პარტნიორთან ერთად:ავეიროს უნივერსიტეტი (University of Aveiro) და ევორას უნივერსიტეტი (University of Evora), აცხადებს ლექტორების განაცხადების მიღებას “PEERS International Credit Mobility”- ის დაფინანსებად გაცვლით პროგრამაზე.
მობილობის განსახორციელებლად, პრიორიტეტის მიხედვით განაცხადის გაკეთება შესაძლებელია სამ უნივერსიტეტზე 2021 წლის შემოდგომის ან 2022 წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის, შემდეგ აკადემიურ მიმართულებებზე:
Architecture, Business, Tourism, Education, History, Linguistics and Translation, International Law, Public Administration, Informatics, Political Science, Sociology, Economics, Psychology, International Relations, European Studies, Journalism, PR.
PEERS პროგრამა სრულად აფინანსებს აკადემიური პერსონალის 1 კვირიან (5 სამუშაო+ 2 მგზავრობის დღე) მობილობას. დღიური ანაზღაურებისთვის (ე.წ per-diem) გამოყოფილია 160 ევრო და ასევე ფინანსდება ორმხრივი ავიაბილეთი, 820 ევროს ოდენობით. ჯამში, მობილობის სრული დაფინანსება შეადგენს-1940 ევროს.
პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლია კავკასიის უნივერსიტეტის სრულ განაკვეთზე დასაქმებულ აკადემიურ პერსონალს (ბრძანება/გრძელვადიანი კონტრაქტი), რომელსაც აქვს ინგლისურ ენაზე სალექციო კურსის წაკითხვის გამოცდილება.
დაინტერესებულმა აპლიკანტმა, პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად მინჰოს უნივერსიტეტის სააპლიკაციო პორტალზე უნდა წარადგინოს შემდეგი დოკუმენტები ინგლისურ ენაზე:
- CV (EUROPASS ფორმატში);
- Mobility Agreement (იხ. დანართი #1);
- ცნობა ლექტორის სტატუსის შესახებ;
- Pre-Acceptance წერილი მიმღები უნივერსიტეტებიდან;
- ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი (იმ შემთხვევაში თუ პარტნიორი უნივერსიტეტი მოითხოვს)
გთხოვთ გაითვალისწინეთ, რომ Mobility Agreement-ი, აუცილებლად, უნდა იყოს ხელმოწერილი ლექტორის, გამგზავნი უნივერსიტეტის (CU) და მიმღები ფაკულტეტის წარმომადგენელი პირის მიერ. Mobility Agreement-ი უნდა მომზადდეს ცალ-ცალკე იმ უნივერსიტეტებისთვის, რომლებსაც სააპლიკაციო ფორმაში მიუთითებთ.
განაცხადი უნდა წარადგინოთ 2021 წლის 12 მარტამდე ელექტრონული ფორმით მოცემულ ბმულზე.
განაცხადის შევსებამდე, გთხოვთ ყურადღებით გაეცნოთ Application Guide-ს.
განაცხადების შერჩევას ახორციელებს Minho-ს უნივერსიტეტი, ლექტორს ელ-ფოსტის საშუალებით ეცნობება მიმღები უნივერსიტეტის გადაწყვეტილება.

The University of Minho, Portugal, along with the consortium partners (University of Aveiro and University of Evora), announces “Call” for applications for the “PEERS International Credit Mobility” financed exchange program. In order to implement the program, interested applicants can apply for three Universities according to the priority, for the 2021 Fall Semester or for Spring 2022 Semester mobilities and for the following academic programs:
Architecture, Business, Tourism, Education, History, Linguistics and Translation, International Law, Public Administration, Informatics, Political Science, Sociology, Psychology, Economics, International Relations, European Studies, Journalism, PR.
PEERS exchange program fully finances mobility for academic personnel for 1 week (5 working days+ 2 travel days). Allocated per-diem for the mobility is 160 EURO and inbound flight ticket reimbursement fee consists of 820 EURO. In total, the full amount of the scholarship consists of- 1940 EURO.
PEERS exchange program is open to full-time academic personnel of the Caucasus University (long-term contract), who has the experience of teaching in English language.
In order to participate in the program, interested applicants should submit the following documents in English language at the Minho online application portal:
- CV (EUROPASS format);
- Mobility Agreement (annex #1);
- Motivation Letter;
- Certificate/ Proof of the contractual relationship with CU;
- Pre-Acceptance letter from the host faculty;
- Proof of language skills (if required by the host University);
Please note, that the Mobility Agreement should be signed by the applicant, sending Institution (CU) and faculty of the receiving Institution as well. Mobility Agreement should be prepared separately for each University, applicant wishes to apply for the mobility.