Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის საერთაშორისო მობილობისთვის ითვალისწინებს მგზავრობის ხარჯის დაფარვას და გასცემს სტიპენდიებს.
აკადემიურ/ადმინისტრაციულ პერსონალზე ყოველდღიური სტიპენდიის ოდენობა Erasmus+ სახელმძღვანელოს და მიმღები ქვეყნის კანონმდებლობის შესაბამისად.
დანია, ირლანდია, ნიდერლანდები, შვედეთი, დიდი ბრიტანეთი - 160 ევრო
ბელგია, ბულგარეთი, ჩეხეთის რესპუბლიკა, საბერძნეთი, საფრანგეთი, იტალია, კვიპროსი, ლუქსემბურგი, უნგრეთი, ავსტრია, პოლონეთი, რუმინეთი, ფინეთი, ისლანდია, ლიხტენშტეინი, ნორვეგია, თურქეთი - 140 ევრო
გერმანია, ესპანეთი, ლატვია, მალტა, პორტუგალია, სლოვაკეთი, იუგოსლავიის რესპუბლიკა მაკედონია - 120 ევრო
ესტონეთი, ხორვატია, ლიტვა, სლოვენია - 100 ევრო
მგზავრობის ხარჯის ანაზღაურება ხდება მშობლიურ და მასპინძელ ქალაქებს შორის არსებული მანძილის შესაბამისად. მანძილის გამოსათვლელად იხელეთ:

The Erasmus+ Exchange Program for Academic/Administrative staff privides scholarship and covers travel expenses.
The amount of daily scholarships for academic/administrative staff will be issued in accordance with Erasmus + guidelines and the laws of the receiving country.
Denmark, Ireland, Netherland, Sweden, UK - 160 Euro
Belgium, Bulgaria, The Czech Republic, Greece, France, Italy, Cyprus, Luxembourg, Hungary, Austria, Poland, Romania, Finland, Iceland, Liechtenstein, Norway, Turkey - 140 Euro
Germany, Spain, Latvia, Malta, Portugal, Slovakia, Republic of Yugoslavia, Macedonia - 120 Euro
Estonia, Croatia, Lithuania, Slovenia - 100 euro
Travel costs are reimbursed according to the distance between home and host cities. To calculate the distance, please refer to:
Note: These scholarship and travel limits may change depending on the university’s national regulations.