კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიურ/ადმინისტრაციულ პერსონალს შეუძლია მობილობით ისარგებლოს უცხოურ უნივერსიტეტში, ერთი კვირიდან მაქსიმუმ 3 თვის განმავლობაში. მობილობის ხანგრძლივობა განისაზღვრება კონკრეტული პარტნიორი უნივერსიტეტის მიერ.
წამსვლელი აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალი
პროგრამაში მონაწილეობის მიღების უფლება აქვს:
სრულ განაკვეთზე დასაქმებულ აკადემიურ პერსონალს (ბრძანება/გრძელვადიანი კონტრაქტი), რომელსაც აქვს ინგლისურ ენაზე სალექციო კურსის წაკითხვის გამოცდილება
ან
კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ თანამდებობაზე მყოფ აკადემიურ პერსონალს, რომელსაც აქვს ინგლისურ ენაზე სალექციო კურსის წაკითხვის გამოცდილება.
- CV ევროპასის ფორმით;
- ესე, რომელიც უნდა ასახავდეს კავკასიის უნივერსიტეტში მუაშაობის გამოცდილებას; ინფორმაციას პროექტებისა და პროგრამების შესახებ, რომელშიც აპლიკანტს მონაწილეობა მიუღია კავკასიის უნივერსიტეტთან ერთად ან როგორც კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენელს;
წარმოდგენილ სააპლიკაციო დოკუმენტებს განიხილავს კავკასიის უნივერსიტეტის საკონკურსო კომისია და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტი;
- ზემოთ აღნიშნული დეპარტამენტის მიერ მოხდება შერჩეული კანდიდატების ნომინირება;
- შერჩეული კანდიდატების შესახებ ინფორმაციის/დოკუმენტების მიწოდება მოხდება მიმღები უნივერსიტეტისათვის;
- აკადემიური პერსონალის საბოლო შერჩევა მოხდება მიმღები უნივერსიტეტის მიერ;
Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის საერთაშორისო მობილობისთვის ითვალისწინებს მგზავრობის ხარჯის დაფარვას და გასცემს სტიპენდიებს.
აკადემიურ/ადმინისტრაციულ პერსონალზე ყოველდღიური სტიპენდიის ოდენობა Erasmus+ სახელმძღვანელოს და მიმღები ქვეყნის კანონმდებლობის შესაბამისად.
დანია, ირლანდია, ნიდერლანდები, შვედეთი, დიდი ბრიტანეთი - 160 ევრო
ბელგია, ბულგარეთი, ჩეხეთის რესპუბლიკა, საბერძნეთი, საფრანგეთი, იტალია, კვიპროსი, ლუქსემბურგი, უნგრეთი, ავსტრია, პოლონეთი, რუმინეთი, ფინეთი, ისლანდია, ლიხტენშტეინი, ნორვეგია, თურქეთი - 140 ევრო
გერმანია, ესპანეთი, ლატვია, მალტა, პორტუგალია, სლოვაკეთი, იუგოსლავიის რესპუბლიკა მაკედონია - 120 ევრო
ესტონეთი, ხორვატია, ლიტვა, სლოვენია - 100 ევრო
მგზავრობის ხარჯის ანაზღაურება ხდება მშობლიურ და მასპინძელ ქალაქებს შორის არსებული მანძილის შესაბამისად. მანძილის გამოსათვლელად იხელეთ:

Academic/administrative staff of Caucasus University can participate into the mobility at foreign universities from one week to a maximum of 3 months. The duration of mobility is determined by the specific partner university.
Outgoing Academic/Administrative Staff
Academic/ Administrative Staff of CU is eligible to participate into the program:
Full-time Academic Staff (assigned by order/ ling-term contract), who was experience delivering courses in English language or Academic staff of Caucasus University holding Administrative position, who has experience of teaching in English language.
- Filled application form
- CV in EUROPASS form
- An essay that reflects the experience of teaching at Caucasus University; Information on projects and programs in which the applicant has participated with Caucasus University or as a representative of Caucasus University
- Submitted application documents will be reviewed by the University committee and International Relations and Projects Department;
- The above mentioned department will nominate the selected candidates;
- Information/documents on selected candidates will be provided to the receiving university;
- Final selection of academic staff will be made by the receiving university;
The Erasmus+ Exchange Program for Academic/Administrative staff privides scholarship and covers travel expenses.
The amount of daily scholarships for academic/administrative staff will be issued in accordance with Erasmus + guidelines and the laws of the receiving country.
Denmark, Ireland, Netherland, Sweden, UK - 160 Euro
Belgium, Bulgaria, The Czech Republic, Greece, France, Italy, Cyprus, Luxembourg, Hungary, Austria, Poland, Romania, Finland, Iceland, Liechtenstein, Norway, Turkey - 140 Euro
Germany, Spain, Latvia, Malta, Portugal, Slovakia, Republic of Yugoslavia, Macedonia - 120 Euro
Estonia, Croatia, Lithuania, Slovenia - 100 euro
Travel costs are reimbursed according to the distance between home and host cities. To calculate the distance, please refer to:
Note: These scholarship and travel limits may change depending on the university’s national regulations.