17 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, აბიტურიენტების კონკურსის „არქიტექტონი“ ნამუშევრების პრეზენტაცია და დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.
კავკასიის უნივერსიტეტის და ლისი დეველოპმენტის ერთობლივი კონკურსი მომავალი არქიტექტორებისთვის თემაზე - „მწვანე სივრცეები ახალ რეალობაში“ ჩატარდა.
კონკურსის მონაწილეებმა ლისის ტბის მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული მწვანე სივრცეების გადაწყვეტები შეიმუშავეს და მათი ახალ რეალობაზე ადაპტაციის იდეები წარმოადგინეს. მონაწილეებმა თავიანთი იდეები ჩანახატის, მაკეტის და სქემებისა სახით წარმოადგინეს.
გუნდებს მენტორობა კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის საბაკალავრო პროგრამის მე-4 კურსის სტუდენტებმა გაუწიეს, რომლებმაც მათ სამუშაო პროცესში საჭირო რჩევები და რეკომენდაციები მისცეს.
ნაშრომები შესრულების, კონცეფციის გამართულობისა და პრეზენტაციის უნარების გათვალისწინებით, სპეციალურად მოწვეულმა ჟიურის წევრებმა შეაფასეს.
I ადგილზე გასულ გუნდს 9 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
II ადგილზე გასულ გუნდს 6 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
III ადგილზე გასულ გუნდს 3 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
პროექტის პარტნიორმა, ლისი დეველოპმენტმა, მონაწილეებს პრიზები, ხოლო რჩეულ გუნდს 500 ლარიანი ვაუჩერი გადასცა.

On April 17, the presentation of the works for the entrant competition "Architecton" and an award ceremony were held on the campus of Caucasus University.
Caucasus University and Lisi Development held a joint competition for future architects on the topic - "Green Spaces In a New Reality". The participants developed solutions for the existing green spaces in the vicinity of Lisi Lake and presented ideas for adapting them to the new reality. They presented their ideas in the forma of sketches, mock-ups and diagrams. The teams were mentored by 4th year students of the Caucasus University Bachelor of Architecture program, who gave them the necessary tips and recommendations in the work process. Papers were evaluated by specially invited jury members for performance, conceptualization and presentation skills.
The winners of the competition were awarded study vouchers by Caucasus University.
- 9,000 GEL study voucher for the first place
- 6 000 GEL study voucher for the second place
- 3,000 GEL study voucher for the third place
The project partner, Lisi Development, presented prizes to the participants and a 500 GEL voucher to their selected team.