კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის პროგრამას მსოფლიოში ყველაზე ცნობილი და პრესტიჟული პროფესიული ასოციაციის - ბრიტანელი არქიტექტორების სამეფო ინსტიტუტის (RIBA) - კანდიდატის სტატუსი მიენიჭა. რაც სტუდენტებს და კურსდამთავრებულებს უნიკალურ შესაძლებლობას აძლევს, რომ ერთ-ერთი ყველაზე მოთხოვნადი მიმართულებით საუკეთესო ხარისხის განათლება, პროგრამის დასრულების შემდგომ კი საერთაშორისო ბაზარზე აღიარებული დიპლომი მიიღონ.
კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის პროგრამა საქართველოში არის პირველი და ერთადერთი, რომელმაც ბრიტანელი არქიტექტორების სამეფო ინსტიტუტის (RIBA) კანდიდატის სტატუსი მიიღო.
RIBA-ის წევრობა კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის პროგრამას, მის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს ანიჭებს ისეთ უპირატესობებს, როგორიცაა დიპლომი უმაღლესი ხარისხის ნიშნით, თანამედროვე გამოწვევებზე ორიენტირებული სწავლება, წვდომა RIBA-ის სტუდენტურ პრემიებსა და პრეზიდენტის მედალზე, შესაძლებლობას რომ მიიღონ RIBA-ის სტუდენტური ყოველწლიური სტიპენდია, რომელიც ითვალისწინებს სტუდენტების ფულად მხარდაჭერას. ასევე, მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე დიდი ბიბლიოთეკის არქიტექტურულ ლიტერატურაზე წვდომას, RIBA-ის კონკურსებსა თუ დისკუსიებში მონაწილეობის შესაძლებლობას, ახალი ნორმებისა თუ რეგულაციების შესახებ მუდმივ ინფორმირებას, რადგან RIBA არის არქიტექტურის თანამედროვე ფასეულობებისა და ღირებულებების გარანტი.
აღსანიშნავია, რომ ბრიტანელი არქიტექტორების სამეფო ინსტიტუტი (RIBA) მსოფლიოში ყველაზე ცნობილი და პრესტიჟული პროფესიული ასოციაციაა, რომელიც 1834 წელს დაარსდა. ინსტიტუტი მართავს მსოფლიოს უძველეს არქიტექტურულ ჯილდოებს, მათ შორისაა სამეფო ოქროს მედალი, რომელიც მტკიცდება პირადად დიდი ბრიტანეთის სამეფოს მიერ და გადაეცემა იმ არქიტექტორს ან არქიტექტორთა ჯგუფს, რომლებმაც მნიშვნელოვანი გავლენა მოახდინეს არქიტექტურის განვითარებაზე.
RIBA ასევე მართავს RIBA international Award-ს, რომელში მონაწილეობაც მხოლოდ ასოციაციის წევრებს შეუძლიათ. ჯილდოს მოპოვება იძლევა საერთაშორისო აღიარების საშუალებას და შუქდება RIBA-ის მხარდამჭერი ისეთი მედია საშუალებებით, როგორიცაა CNN, Archdaily, Wallpaper და სხვა.
ბრიტანელი არქიტექტორების სამეფო ინსტიტუტის (RIBA) წევრები არიან ისეთი საერთაშორისო დონის უნივერსიტეტები, როგორებიცაა: University of Cambridge Department of Architecture; The University of Edinburgh, Edinburgh School of Architecture and Landscape Architecture (ESALA); The London School of Architecture; Denmark Aarhus School of Architecture.
ვრცლად RIBA-ის და მისი წევრი უნივერსიტეტების, პროგრამების შესახებ ინფორმაციას შეგიძლიათ გაეცნოთ ბმულზე.

The Caucasus University architecture program has been awarded the status of a candidate of the most famous and prestigious professional association in the world - the Royal Institute of British Architects (RIBA). Which gives students and graduates a unique opportunity to receive the best quality education in one of the most sought-after areas, and after completing the program, receive a diploma recognized on the international market.
The Caucasus University architecture program is the first and only one in Georgia that has received the status of a candidate of the Royal Institute of British Architects (RIBA).
RIBA membership gives the Caucasus University architecture program, its students and graduates, benefits such as a degree with a top quality mark, teaching focused on contemporary challenges, access to RIBA student awards and the President's Medal, the opportunity to receive the RIBA Student Annual Scholarship, which provides Financial support for students. Also, access to the architectural literature of one of the largest libraries in the world, the opportunity to participate in RIBA competitions and discussions, constant information about new norms and regulations, because RIBA is the guarantor of modern values and values of architecture.
It should be noted that the Royal Institute of British Architects (RIBA) is the most famous and prestigious professional association in the world, founded in 1834. The Institute administers the world's oldest architectural awards, including the Royal Gold Medal, which is personally approved by the British Crown and awarded to an architect or group of architects who have had a significant impact on the development of architecture.
The RIBA also administers the RIBA International Award, which is open to members of the association only. Winning the award allows for international recognition and coverage by RIBA-supporting media outlets such as CNN, Archdaily, Wallpaper and more.
The members of the Royal Institute of British Architects (RIBA) are such international level universities as: University of Cambridge Department of Architecture; The University of Edinburgh, Edinburgh School of Architecture and Landscape Architecture (ESALA); The London School of Architecture; Denmark Aarhus School of Architecture.