16-17 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, აბიტურიენტებისთვის კონკურსი „არქიტექტონი“ გაიმართა.
პირველ ეტაპზე კონკურსის მონაწილეებს მასტერკლასი ჩაუტარდათ, თემაზე „არქიტექტურა, როგორც პროფესია“, ასევე მიეცათ პრაქტიკული დავალება, რომელიც კონკურსანტებმა მეორე ეტაპზე ჩანახატის, მაკეტის და სქემებისა სახით წარადგინეს.
გუნდებს მენტორობა კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის საბაკალავრო პროგრამის კურსდამთავრებულებმა - ლუკა ქობალიამ, ნათია ჭეიშვილმა, ასევე კავკასიის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის დეკანმა - მარიამ მენაბდემ გაუწიეს. მენტორებმა აბიტურიენტებს სამუშაო პროცესში საჭირო რჩევები და რეკომენდაციები მისცეს.
ნაშრომები შესრულების, კონცეფციის გამართულობისა და პრეზენტაციის უნარების გათვალისწინებით, სპეციალურად მოწვეულმა ჟიურის წევრებმა შეაფასეს.

The "Architecton" competition for entrants took place on the Caucasus University campus from December 16 to 17.
The contestants were given a practical challenge and a master class on the subject of "Architecture as a Profession" in the first stage. In the second stage, the contestants presented their work in the form of sketches, models, and diagrams.
The teams were mentored by Mariam Menabde, head of the Caucasus School of Architecture and Design, and Luka Kobalia and Natia Cheishvili, graduates of the Caucasus University undergraduate architecture program. Mentors gave entrants necessary advice and recommendations in the work process.
Specially invited jury members evaluated entries based on performance, soundness of concept, and presentation skills.