13 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლამ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა 9 კომპანიასთან, როგორც კერძო სექტორიდან, ასევე საგანმანათლებლო ცენტრებთან და კავშირებთან.
თანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, ასევე პარტნიორი კომპანიის წარმომადგენლებმა. ესენი არიან:
- „ქომ ჰაივი“ - მარიამ ჭანჭალეიშვილი
- „MUA Architecture & Placemaking“ - დევი ქიტუაშვილი
- “DMARK” - ვლადიმერ აბრამიშვილი
- „ESCO-C” - გვანცა ხელაძე
- „მწვანე მშენებლობის საბჭო საქართველოში“ - ლევან ნათაძე
- „საქართველოს არქიტექტორთა კავშირი“ - ნუგზარ ხვედელიანი
- „სითი ინსტიტუტი-საქართველო“ - მამუკა სალუქვაძე
- „ჩეხეთის ცენტრი თბილისში“ – Ivana Bursikova
- „თბილისის არქიტექტურის, დიზაინის და შემოქმედებითი ინდუსტრიის ცენტრი“ - ლენა კილაძე
მემორანდუმი მიზნად ისახავს, ხელი შეუწყოს კავკასიის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის არქიტექტურის პროგრამის სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულების დასაქმებას და სტაჟირებას პარტნიორ კომპანიებში, ასევე კომპანიების ჩართულობას პროგრამის განვითარებასა და სამომავლოდ საგანმანათლებლო თუ სამეცნიერო ღონისძიებების დაგეგმვასა და ორგანიზებაში.

Memorandum of cooperation between CSA and 9 companies
On March 13, at Caucasus University, the Caucasus School of Architecture and Design signed a memorandum of cooperation with 9 companies from the private sector, as well as educational centers and associations.
The memorandum of cooperation was signed by the President of the Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, as well as by the representatives of the partner companies. These are:
1. “KOM hive" - Mariam Chanchaleishvili
2. "MUA Architecture & Placemaking" - Devi Kituashvili
3. "DMARK" - Vladimir Abramishvili
4. "ESCO-C" - Gvantsa Kheladze
5. "Green Building Council Georgia" - Levan Natadze
6. "Georgian Union of Architects" - Nugzar Khvedeliani
7. "City Institute Georgia" - Mamuka Salukvadze
8. "Czech Center Tbilisi" - Ivana Bursikova
9. "Tbilisi Center of Architecture, Design and Creative Industries" - Lena Kiladze
The memorandum aims to promote the employment and internship of students and graduates of the architecture program of the Caucasus School of Architecture and Design in partner companies, as well as the involvement of companies in the development of the program and the planning and organization of educational and scientific events in the future.