საჯარო ლექცია -,,თანამედროვე ქართული არქიტექტურის საყურადღებო სიგნალები და სიმბოლოები”
6 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, არქიტექტორ ალექსანდრე ჩუბინიძის საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე: ,,თანამედროვე ქართული არქიტექტურის საყურადღებო სიგნალები და სიმბოლოები".
ღონისძიების ფარგლებში, მოწვეულმა სპიკერმა განიხილა თანამედროვე ქართული არქიტექტურის გამოწვევები და ტენდენციები.შეხვედრა ორ ნაწილად წარიმართა: ლექცია და დისკუსია.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ როგორც კავკასიის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის, ასევე სხვა უნივერსიტეტის სტუდენტებიც. დამსწრე აუდიტორიას შესაძლებლობა ჰქონდა, რომ მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვან კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

On October 6th, Caucasus University hosted a public lecture by architect Aleksandre Chubinidze. The theme of the lecture was "Notable Signals and Symbols in Contemporary Georgian Architecture."
During the event, the guest speaker discussed the challenges and trends within contemporary Georgian architecture. The meeting consisted of two parts: a lecture and a discussion.
The event was attended by students from the Caucasus School of Architecture and Design, as well as other universities. Attendees had the opportunity to receive thorough responses to questions of interest and importance to them.