21 თებერვალს, კავკასიის მედიცინისა და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სამაგისტრო პროგრამას, საგანმანათლებლო პროგრამების აკრედიტაციის საბჭოს გადაწყვეტილებით, 7 წლის ვადით ხელახალი აკრედიტაცია მიენიჭა.
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის პროგრამა, კავკასიის უნივერსიტეტში, ფუნქციონირებს 2011 წლიდან. პროგრამის მიზანია, მაგისტრანტები დაეუფლონ საზოგადოებრივი ჯანდაცვის საფუძვლიან თეორიულ, მეთოდოლოგიურ და კვლევით პრინციპებს, განუვითარდეთ ამ სფეროში კვლევის დამოუკიდებლად დაგემვის, მონაცემთა შეგროვების, ანალიზის და ინტერპრეტაციის უნარი.

On February 21, at the decision of the Accreditation Council of the Educational Programs, Public Healthcare Master’s Program of Caucasus Medicine and Healthcare School received re-accreditation for 7 years.
The Public Healthcare program has been functioning at Caucasus University since 2011. The goal of the program is to allow students to master theoretical, methodological and research principles of healthcare and enable them to develop skills of research planning, data collecting, analysis and interpretation.