CSE-ის სტუდენტი „ამერიკის ინსტიტუციების მცოდნეობის” პროგრამაზე
კავკასიის ეკონომიკის სკოლის სტუდენტი დავით ესათია ამერიკის სახელმწიფო დეპარტამენტის „ამერიკის ინსტიტუციების მცოდნეობის” (Study of the US Institutes) პროგრამაზე შეარჩიეს. კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტი ამერიკაში 6 კვირის განმავლობაში იმყოფებოდა და სწავლობდა ნიუ იორკის ბარდის კოლეჯში.
პროგრამა მოიცავდა სპეციალურ კურსებს ლიდერობასა და სამოქალაქო ჩართულობაში, ინტერაქციულ დისკუსიებს, პროექტების შემუშავების პრაქტიკას, შეხვედრებს სხვადასხვა თანამდებობის პირებთან და ვიზიტებს სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციებში.
ნიუ-იორკში ყოფნისას ერთ-ერთ ნაწილს წარმოადგენდა ვიზიტი გაეროს შტაბ-ბინაში, სადაც მონაწილეებმა გაიღრმავეს ცოდნა საერთაშორისო ორგანიზაციის მუშაობის პრინციპის კუთხით.
შემაჯამებელი კონფერენცია გაიმართა ვაშინგტონში, სადაც მონაწილეებმა წარადგინეს პროექტები, მათ შორის იყო დავით ესათიას პროექტი "აირჩიე მშვიდობის მშენებლობა."

A student of Caucasus School of Economics, Davit Esatia was selected to participate in the program - Study of the US Institutes - organized by the US State Department. The CSE student stayed in the USA for six weeks to attend New York Bard College.
The program offered special courses in Leadership and Social involvement; held interactive discussions, project elaboration practice, meetings with different governmental officials and NGO representatives.
During their stay in New York, the participants visited the UN headquarters where they gained insight into the organization’s operation principles.
The summary conference was held in Washington D.C., at which the participants presented projects; Davit Esatia addressed the conference with a project – Opt for Peace Building.