1-ელ მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა შეხვედრა ენდრიუ ჯუელთან, საერთაშორისო სავალუტო ფონდის (IMF) მუდმივ წარმომადგენელთან საქართველოში.ენდრიუ ჯუელს კავკასიის ეკონომიკის სკოლის დეკანმა - სოსო ბერიკაშვილმა უმასპინძლა.
შეხვედრაზე განიხილეს შემდეგი საკითხები: სსფ-ს და მისი როლი საქართველოში; საიდან იღებს სსფ შემოსავალს?;რა არის მისი მიზნები? როგორია საქართველოს საერთაშორისო სავალუტო ფონდის პროგრამა? და სხვა.
ენდრიუ ჯუელი იყო ბოსნიისა და ჰერცეგოვინაში სსფ-ის მუდმივი წარმომადგენელი.ის 2010 წლიდან მუშაობდა საერთაშორისო სავალუტო ფონდში ვალის მდგრადობის საკითხებზე დაბალშემოსავლიან ქვეყნებში, ასევე იყო უფროსი ეკონომისტი და ფარავდა ისეთ ქვეყნებს როგორიცაა ალჟირი, ბელგია, საფრანგეთი, ლატვია და ირლანდია. სსფ-მდე მან ათი წელი გაატარა როგორც ეკონომისტმა აშშ-ის სახაზინო დეპარტამენტში, მათ შორის პარიზის კლუბის მოდერატორად და სამი წელი ფინანსურ ანალიტიკოსად ნიუ-იორკის ფედერალურ სარეზერვო ბანკში. ენდრიუ ჯუელი ფლობს მაგისტრის ხარისხს საერთაშორისო ურთიერთობებსა და ეკონომიკაში ჯონ ჰოპკინსის უმაღლესი საერთაშორისო კვლევების სკოლაში.

On March 1, at Caucasus University was held a meeting with Andrew Jewell - the IMF’s resident representative for Georgia. Andrew Jewell was hosted by Soso Berikashvili, the dean of the Caucasus School of Economics.
At the meeting were discussed the following topics: Where does the IMF get its money?,What are its objectives?,What is the status of Georgia’s IMF program?.
Andrew Jewell was previously the resident representative for Bosnia and Herzegovina. Since joining the Fund in 2010, he has worked on debt sustainability issues in low-income countries and has been a senior economist on Algeria, Belgium, France, Latvia, and Ireland. Prior to the IMF, he spent ten years as an economist at the U.S. Treasury Department, including as the Treasury’s Paris Club negotiator, and three years as a financial analyst at the Federal Reserve Bank of New York. He holds a master’s degree in international relations and economics from the Johns Hopkins School of Advanced International Studies.