სამუშაო შეხვედრა ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებთან თემაზე - კლიმატის ცვლილების პოლიტიკა და ეკონომიკა
30 ნოემბერს,კავკასიის უნივერსიტეტში, ეკონომიკის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისთვის, ცირკულარული ეკონომიკის კურსის ფარგლებში ჩატარდა სამუშაო შეხვედრა თემაზე - კლიმატის ცვლილების პოლიტიკა და ეკონომიკა.
შეხვედრას უძღვებოდა ეკონომიკის დოქტორი მაიკლ ლუკენი, ექსპერტი კლიმატის ცვლილებისა და მდგრადი განვითარების პოლიტიკის მიმართულებით.
სამუშაო შეხვედრა მოიცავდა აღნიშნული საკითხის მიმოხილვას, არსებული პრობლემების იდენტიფიცირებას და ასევე სიმულაციურ თამაშს, სახელწოდებით - "Keep Cool”.
სიმულაციური თამაშის განმავლობაში სტუდენტებმა იმუშავეს ისეთ გამოწვევებზე, როგორიცაა კლიმატთან დაკავშირებული რისკები, ინდუსტრიული ჯგუფების ლობირება და საერთაშორისო თანამშრომლობის აუცილებლობა. თამაშში სტუდენტებმა მოირგეს სხვადასხვა რეგიონის როლები და მიიღეს გლობალური კლიმატის გამოწვევების გადაჭრის პრაქტიკული გამოცდილება.

On November 30, a work meeting on "Climate Change Policy and Economics" took place within the framework of the circular economy course for economics bachelor’s students at Caucasus University.
The meeting was chaired by Dr. Michael Luken, an expert in climate change and sustainable development policy.
The meeting included an overview of the aforementioned issue, identification of existing problems and also a simulation game called - "Keep Cool".
During the simulation game, students worked on addressing certain challenges such as climate-related risks, lobbying industry groups, and the need for international cooperation. By assuming the roles of different regions, participants gained practical experience in tackling global climate challenges.