- დიპლომატიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამაზე სწავლის უფლება აქვს სრული ზოგადი განათლების მქონე პირს.
- ბაკალავრიატის საგანმანათლებლო პროგრამაზე მიღების წინაპირობაა ერთიანი ეროვნული გამოცდები. ერთიანი ეროვნული გამოცდების ჩატარებას უზრუნველყოფს საჯარო სამართლის იურიდიული პირი – გამოცდების ეროვნული ცენტრი. უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში ჩარიცხვის ზოგადი წესიდან გამონაკლისი დაიშვება მხოლოდ კანონმდებლობით დადგენილი წესით.
ქართული ენა და ლიტერატურა;
უცხო ენა (ინგლისური);
ერთ-ერთი შემდეგი სავალდებულო საგნებიდან (მათემატიკა, ისტორია, გეოგრაფია, სამოქალაქო განათლება).
სწავლების საფასური: საქართველოს მოქალაქეებისათვის წელიწადში 6 900 ლარი.
ფინანსური შეღავათები სტუდენტებისათვის: პირველი, მეორე და მესამე ეტაპის რეიტინგების მიხედვით, რეიტინგში პირველ სამ ადგილას მყოფი სტუდენტი (ყოველ ეტაპზე) სარგებლობს 100%, 50% და 30 % ფინანსური შეღავათით.

Any person with full secondary education is entitled to enroll in the Bachelor’s program in Diplomacy and International Relations. The pre-condition for enrollment in the Program is passing the Unified National Examinations. Examinations are conducted by LEPL the National Examinations Center. Any exceptions to the Law on Enrolment at Higher Education Institutions are allowed only in the cases prescribed by Law.
Georgian language and literature;
Foreign language (English);
One of the following mandatory subjects – Mathematics, History, Geography, Civic Education.
Tuition fee for Georgian Citizens: 6 900 GEL
Financial Waiver: When studying at the University students shall be entitled to financial waiver as prescribed by the internal regulations of the University; top three students of the first, second and third stage (on each stage individually) of the program are entitled to 100%, 50%, 30% waiver.