კავკასიის უნივერსიტეტში მიმდინარე ერაზმუს+ დღეების ფარგლებში, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის სტუდენტებმა ამავე სკოლის ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის კურსდამთავრებულს, სამხრეთ ევროპის კვლევებში ერაზმუს მუნდუსის საერთაშორისო ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის (გლაზგოს უნივერსიტეტი, ათენის უნივერსიტეტი, რომის ლუის გუიდო კარლის უნივერსიტეტი) მაგისტრს მარიამ გუგულაშვილს უმასპინძლეს.
სტუმარმა სტუდენტებს გაუზიარა თავისი ცოდნა სწავლის შემდგომ საფეხურზე გაგრძელების, ერაზმუს მუნდუსის გამოწვევებისა და სპეციფიკის შესახებ, ასევე ისაუბრა ევროპის პარლამენტში სტუდენტთა სტაჟირების პროგრამებზე, ბრიუსელში ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეის ვიცე-პრეზიდენტის ოფისში მის მიერ გავლილი სტაჟირების პერიოდში მიღებული გამოცდილების შესახებ. შეხვედრა წარიმართა ინტერაქტიურ რეჟიმში.
სტუდენტებს ჰქონდათ შესაძლებლობა მიეღოთ პასუხები მათთვის საინტერესო ყველა კითხვაზე. მარიამ გუგულაშვილს საჩუქრად გადაეცა ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის მიერ Erasmus+ ჟან მონე პროექტების ფარგლებში მომზადებული გამოცემები.

Erasmus+ Days at Caucasus University: A Meeting with a CSH Graduate
As part of the Erasmus+ Days at Caucasus University, students from the School of Humanities and Social Sciences hosted Mariam Gugulashvili. She is a graduate of the bachelor’s degree European Studies program within the same school, as well as a master's degree holder from the Erasmus Mundus International Joint Master's Program in South European Studies (University of Glasgow, University of Athens, Luiss Guido Carli University of Rome).
During this meeting, Mariam shared her insights with the students about pursuing advanced education, the distinctive challenges and features of Erasmus Mundus, and shed light on student internship opportunities within the European Parliament. She also provided a firsthand account of her experiences during an internship at the office of the Vice-President of the Euronest Parliamentary Assembly in Brussels.
The meeting was interactive, allowing students to ask questions and gain comprehensive answers. At the end of the meeting, Mariam Gugulashvili received publications produced by the School of Humanities and Social Sciences as part of the Erasmus+ Jean Monnet projects.