საჯარო ლექცია "საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობების ახალი რეალიები"
კავკასიის უნივერსიტეტის ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტები აქტიურად მონაწილეობენ  ევროპის დღეების აღმნიშვნელ სხვადასხვა ღონისძიებაში.
16 მაისს, სტუდენტებისთვის გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე "საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობების ახალი რეალიები". ლექციას უძღვებოდა ქალბატონი ეკატერინე ქარდავა,  სამართლის დოქტორი, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, ჟან მონეს პროფესორი, ასოციაციის "ევროპის დროით" თავმჯდომარე.
საუბარი შეეხო თანამედროვე საერთაშორისო ვითარებასა და გამოწვევებს ევროკავშირის პოლიტიკაში, საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობების დინამიკასა და პრობლემებს, 12 პუნქტის შესრულების მდგომარეობას.  ლექცია წარიმართა ინტერაქტიურ რეჟიმში. სტუდენტებმა მიიღეს პასუხები მათთვის საინტერესო შეკითხვებზე.

Students of the European studies bachelor’s program of Caucasus University actively participate in various events marking Europe Days.
On May 16, a public lecture on "New realities of Georgia-EU relations" was held for students. The lecture was led by Ekaterine Kardava, Doctor of Law, professor of Caucasus University, Jean Monnet professor, chairman of the "Europe Time" association.
The conversation touched on the modern international situation and challenges in EU policy, the dynamics and problems of Georgia-EU relations, the state of fulfillment of the 12 points. The lecture was held in interactive mode. Students received answers to questions of interest to them.