13 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ფსიქოლოგიის პროგრამის სტუდენტებისთვის ასოციაცია "ანიკამ" გამართა ვორკშოპი თემაზე "ცხოვრება სხვა პერსპექტივიდან - შშმ პირები საზოგადოებაში: გამოწვევები და შესაძლებლობები".
ვორკშოპის ფარგლებში, სტუდენტები გაეცნენ შშმ პირთა წინაშე მდგარ გამოწვევებს და მათ საჭიროებებს. განიხილეს რეალური ქეისები და იმსჯელეს გამოსავალზე.
სიმულაციური აქტივობების გზით სტუდენტებმა ასევე გამოცადეს ის სირთულეები, რასაც შშმ პირები ყოველდღიურ ცხოვრებაში აწყდებიან. სტუდენტების ინტერესიდან გამომდინარე, გადაწყდა, რომ შეხვედრები გაგრძელდება, როგორც კავკასიის უნივერსიტეტში, ისე ასოციაციაში, სადაც სტუდენტებს ექნებათ შშმ პირებთან ურთიერთობის შესაძლებლობა.
აღნიშნული ვორკშოპი ჩატარდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტსა და ასოციაცია "ანიკა"-ს აკავშირებს.

Workshop with the participation of psychology students
On November 13, at Caucasus University, the Association "Anika" conducted a workshop for students of the Psychology program of the Caucasus School of Humanities and Social Sciences. The topic of the workshop was "Life from a Different Perspective - Persons with Disabilities in Society: Challenges and Opportunities".
Within the framework of the workshop, students learned about the challenges and needs of persons with disabilities. They discussed real cases and solutions.
Through simulation activities, students also experienced the difficulties that persons with disabilities face in their daily lives. Based on the students' interest, it was decided that future meetings will continue both at Caucasus University and at the Association, providing students with opportunities to engage directly with persons with disabilities.
This workshop was held within the framework of the Memorandum of Cooperation that connects Caucasus University and the Association "Anika".