კავკასიის უნივერსიტეტი საგრანტო პროექტის - „მედიაწიგნიერების ევროპული მოდელების ინტეგრირება ქართულ აკადემიურ სფეროში“ - გამარჯვებულია
11 ივლისი 2023
კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლამ,  განათლების სკოლასთან თანამშრომლობით გაიმარჯვა ჟან მონეს მოდულის კონკურსში სახელწოდებით -„მედიაწიგნიერების ევროპული მოდელების ინტეგრირება ქართულ აკადემიურ სფეროში“. პროექტის ავტორი გახლავთ კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი გიორგი ჯოლოგუა.
პროექტის ძირითად მიზნებს ევროკავშირის ღირებულებებისა და ფასეულობების პოპულარიზაცია და სწავლებისა და კვლევების განვითარების ხელშეწყობა წარმოადგენს.
პროექტის განმავლობაში კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს და დაინტერესებულ ბენეფიციარებს  შესაძლებლობა ექნებათ შეისწავლონ და გაიღრმაონ ცოდნა მედიაწიგნიერების ფორმალურ საგანმანათლებლო სფეროში ინტეგრირების ევროპული მოდელების შესახებ. 3 წლიანი პროგრამის განმავლობაში დაგეგმილია სხვადასხვა ღონისძიება:
• კავკასიის განათლების სკოლის სტუდენტებისთვის ახალი საგნის „მედიაწიგნიერების ევროპული მოდელები“ შემუშავება და სწავლება;
• კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლის ორგანიზებით უფროსკლასელთა საზაფხულო სკოლის „ევროკავშირი დეზინფორმაციის წინააღმდეგ“ გამართვა;
• ყოველთვიური შეხვედრების ჩატარება სკოლის მასწავლებლებთან სასკოლო საგანში მედიაწიგნიერების კომპეტენციის ინტეგრირების ევროპული მიდგომებისა და მოდელების შესახებ ცნობიერების ამაღლების მიზნით;
• გრძელვადიანი კვლევის ჩატარება იმის შესასწავლად, თუ მედიაწიგნიერების აკადემიურ სფეროში ინტეგრირების რომელი ევროპული მოდელი შეიძლება იყოს მეტად ეფექტური საქართველოში.

CAUCASUS UNIVERSITY IS THE WINNER OF THE GRANT PROJECT "INTEGRATING EU MODELS OF MEDIA LITERACY EDUCATION INTO GEORGIAN ACADEMIC SPHERE"
11 July 2023
Caucasus School of Media, in cooperation with the School of Education, won the Jean Monnet module competition entitled "Integrating EU Models of Media Literacy Education into Georgian Academic Sphere." The author of the project is Giorgi Jologua, associate professor at Caucasus University.
The main aims of the project "Integrating EU Models of Media Literacy Education into Georgian Academic Sphere" are to promote EU values and promote the development of teaching and research.
During the project, Caucasus University students and interested beneficiaries will have the opportunity to study and deepen their knowledge of European models of integration into the formal field of media literacy. Various events are planned during the 3-year program:
• Development and teaching of a new subject "European Media Literacy Models" for students at Caucasus School of Education.
• Organizing a summer school “EU Against Disinformation" for high school students organized by Caucasus School of Media.
• Holding monthly meetings with schoolteachers to raise awareness about European approaches and models of integrating media literacy competence into the school subject.
• Conducting long-term research to study which European model of integrating media literacy into the academic field can be more effective in Georgia.