მედიახელოვნების 3 წლიანი პროგრამა მოიცავს 200 ECTS კრედიტს, საიდანაც 2 წლის განმავლობაში 150 ECTS კრედიტს სტუდენტები გაივლიან კავკასიის უნივერსიტეტში. მესამე წლისთვის განსაზღვრულ 50 ECTS კრედიტს - აშშ-ის ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტში.
სასწავლო წელი აგებულია სემესტრული პრინციპით და მოიცავს პირველ (შემოდგომის) და მეორე (გაზაფხულის) სემესტრებს. 2+1 პროგრამის სტუდენტისთვის მე-3 წელს აშშ-ში სასწავლებლად გამგზავრება შესაძლებელია მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუკი მას კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლაში დახურული აქვს საგანმანათლებლო პროგრამის I-II აკადემიური წლების საგნები.
პროგრამის სტრუქტურა: შინაარსი, მიზნები და შედეგები, საგნების სემესტრული განაწილება და კრედიტების რაოდენობა იხილეთ აქ.

The 3-year Media Arts program comprises 200 ECTS credits, of which students complete 150 ECTS credits over the first two years at Caucasus University. The remaining 50 ECTS credits of the third year are completed at New Jersey City University (USA).
The academic year is organized on a semester basis and includes the first (fall) and second (spring) semesters. For students enrolled in the 2+1 program, participation in the third year of study in the USA is only possible if they have successfully completed all courses from the first and second academic years at the Caucasus School of Media, Caucasus University.
Detailed information about the program structure - including content, objectives, learning outcomes, semester distribution of courses and credit allocation - is available here.