თანამშრომლობის მემორანდუმი კავკასიის უნივერსიტეტსა და კიბერუსაფრთხოების უმსხვილეს კომპანიას - BIT SENTINEL შორის
30 აგვისტო 2021
კავკასიის უნივერსიტეტსა და ევროპის ყველაზე მასშტაბური კიბერუსაფრთხოების ღონისძიების „DefCamp” ორგანიზატორს - BIT SENTINEL-ს შორის გაფორმდა მემორანდუმი, რის საფუძველზეც კავკასიის უნივერსიტეტმა და მისმა პარტნიორმა სამეცნიერო კიბერუსაფრთხოების ასოციაციამ მიიღო ექსკლუზიური ერთწლიანი წარმომადგენლობა კავკასიის რეგიონში.
BIT SENTINEL არის კიბერუსაფრთხოების ერთ-ერთი უმსხვილესი კომპანია. თანამშრომლობის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტს და სამეცნიერო კიბერუსაფრთხოების ასოციაციას ეძლევა საშუალება ჩაატარონ ეთიკური ჰაკინგის კურსები BIT SENTINEL - ის მიერ შემუშავებული პროგრამის მიხედვით. სწავლება განხორციელდება სპეციალიზებულ პლატფორმაზე განთავსებულ რეალურ სავარჯიშო მანქანებზე. სასწავლო პროცესი განხორციელდება BIT SENTINEL მეთვალყურეობით. BIT SENTINEL-ის მიერ შემუშავებული პროგრამული და სავარჯიშო ბაზა პასუხობს უმაღლეს სტანდარტებს და არის განახლებადი კიბერუსაფრთხოების ბაზრის ტენდენციების მიხედვით.
კავკასიის უნივერსიტეტს და სამეცნიერო კიბერუსაფრთხოების ასოციაციას ეძლევა საშუალება  BIT SENTINEL -ის სახელითა და მათი მხარდაჭერით კავკასიის რეგიონში ჩაატარონ კიბერუსაფრთხოების ღონისძიებები - ჰაკათონები.
ამასთან ერთად, BIT SENTINEL - ის მხარდაჭერით კავკასიის უნივერსიტეტში დაარსდა კიბერ უსაფრთხოების ცენტრი, რომლის ფუნქციებშიც შევა კიბერუსაფრთხოების კურსების სწავლების ხარისხის კონტროლი და კიბერუსაფრთხოების ღონისძიებების ორგანიზება. კიბერუსაფრთხოების ცენტრის ხელმძღვანელად დაინიშნა კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი მაქსიმ იავიჩი.

Memorandum of Cooperation between Caucasus University and the largest cyber security company - BIT SENTINEL
30 August 2021
A memorandum was signed between Caucasus University and the organizer of the largest cyber security event in Europe "DefCamp" - BIT SENTINEL, on the basis of which Caucasus University and its partner Scientific Cyber Security Association have been granted an exclusive one-year representation in the Caucasus region.
BIT SENTINEL is among the largest cyber security companies. Within the framework of the cooperation, Caucasus University and the Scientific Cyber Security Association are given the right to conduct ethical hacking courses in line with the program developed by BIT SENTINEL. The training will be carried out on real exercise machines deployed on a specialized platform. The training will be carried out under the supervision of BIT SENTINEL. The software and training database developed by BIT SENTINEL meets the highest standards and is updated in line with the cyber security current market trends.
The Memorandum allows Caucasus University and the Scientific Cyber Security Association to conduct cyber security events in the Caucasus region on behalf of and with the support of BIT SENTINEL.
In addition, with BIT SENTINEL’s backing, a cyber security center has been established at Caucasus University, the functions of which will include quality control of cyber security courses and organization of cyber security events. The head of the Cyber Security Center has been appointed a Professor of Caucasus University Mr. Maxim Iavich.