ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმეტის სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის წინაპირობაა:
• ბაკალავრის ხარისხი შესაბამის ან მონათესავე (ინჟინერია, ბიზნესის ადმინისტრირება, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები) დარგში;
• სსიპ შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის მიერ ჩატარებული საერთო სამაგისტრო გამოცდის ჩაბარება;
• საერთო სამაგისტრო გამოცდის ჩაბარების გარეშე პროგრამაზე ჩარიცხვა ხორციელდება კანონმდებლობით დადგენილი წესის მიხედვით.პროგრამაზე მობილობის წესით ჩარიცხვა შესაძლებელია კანონმდებლობით დადგენილი წესით;
• შიდა საუნივერსიტეტო წერითი გამოცდის წარმატებით გავლა (მოიცავს ინგლისურის გააზრებისა და წერის კომპონენტებს B2 დონის შესაბამისად და ზოგადი ლოგიკური და რაოდენობრივი მსჯელობის კითხვებს);
• აპლიკანტი შეიძლება განთავისუფლდეს მოცემული პირობისაგან, იმ შემთხვევაში, თუ არსებობს ენის ცოდნის დამადასტურებელი დოკუმენტი (IELTS-6.0, TOEFL-78,  B2 დონის სხვა რელევანტური საერთაშორისო სერტიფიკატი ან უნივერსიტეტის რეგულაციით დადგენილი სხვა გარემოება) (ტესტის ნიმუში);
• კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის სამაგისტრო მიმღებ კომისიასთან ზეპირი გამოცდის წარმატებით გავლა (გასაუბრების ფორმატი) .
უცხო ქვეყნის მოქალაქეები პროგრამაზე მიიღებიან ერთიანი ეროვნული გამოცდების გარეშე, კანონმდებლობით დადგენილი წესით.დეტალებთან  დაკავშირებით მიმართეთ საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტს.
• შევსებული online აპლიკაცია;
• ნოტარიულად დამოწმებული დიპლომის და მისი დანართის ასლი ან უმაღლესი სასწავლებლის მიერ გაცემული ცნობა ხარისხის მინიჭების შესახებ და ნიშნების ფურცლის ასლი;
• უცხო ქვეყნის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების მიერ გაცემულ დიპლომი უნდა იყოს დამოწმებული აპოსტილით განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ;
• პირადობის მოწმობის ასლი;
• სამხედრო მიწერის ასლი (ვაჟებისთვის);
• ორი  ფერადი ფოტოსურათი 3X4 , ბეჭდური და ციფრული ვერსია CD-ზე·        საერთო სამაგისტრო გამოცდის საგამოცდო ბარათი;
• რეზიუმე / CV;
• უცხო ენაზე შედგენილი დოკუმენტ(ებ)ი უნდა წარმოადგინოთ ქართულად თარგმნილი და დამოწმებული ნოტარიულად.
• საბუთების მიღება: სექტემბერი, 2026, ოთახი A2;
• მისაღები და შიდა საგრანტო ტესტირება: სექტემბერი, 2026;
• მიმღებ კომისიასთან გასაუბრება: სექტემბერი, 2026.
სწავლის საფასურის გადახდა ხდება სემესტრულად, რეგისტრირებული საგნების კრედიტების შესაბამისად.
CU სტანდარტული გადასახადი CU გრანტის მოპოვებისას
5 950 ლარი 2 975 ლარი
იმ შემთხვევაში თუ კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულს არ აქვს GPA (3,5 და მეტი), ის მიიღებს სრული პროგრამის 10%-იან დაფინანსებას.

Enrollment Requirements:
- To have Bachelor's degree in relevant or related field (engineering, business administration, natural sciences);
- To pass the General Masters Examination held by the Legal Entity of Public Law - The National Assessment and Examinations Center;
- Enrollment in the program without passing the general master's exam is carried out in accordance with the rules established by law;
- Mobility to the program is allowed in accordance with procedures set by the relevant law;
- Successfully pass the entrance exam (includes components of English comprehension and writing according to B2 level and general logical and quantitative reasoning questions;
- A person may be exempted from this condition if there is a language proficiency document (IELTS-6.0, TOEFL-78, other relevant B2 level international certificate or other circumstances set by university regulation) (Test Sample);
- Successfully pass the oral exam with the Caucasus School of Technology's Master's Admission Commission. (Interview Format).
Foreign citizens are eligible to be enrolled in the program without passing the Unified National Exams, in accordance with the procedures set by the relevant law.
- Completed online application;
- A notarized copy of the diploma and its appendix or a certificate of degree award issued by the higher education institution and a copy of the Transcript;
- The diploma issued by the higher educational institution of a foreign country must be certified with an apostille by the National Center for the Development of the Quality of Education;
- Copy of the military letter (for male applicants);
- Two color photographs 3X4, printed and digital version on CD;
- Exam card of General Master's Exam;
- Resume / CV;
- Cover letter;
- Document(s) drawn up in a foreign language must be translated into Georgian and certified by a notary.
- Document submission: September 3, 10:00-18:00, Room A2;
- Admission and Grant Testing: 4-5 September, 2026;
- Interview with the admissions committee: 8-9 September, 2026.
Tuition Fee:
There are two ways to obtain a CU grant:
- If you are / were a graduate of any university bachelor's program and have a bachelor's total weighted average (GPA) of 3.5 and above
- If you earn 65% or more of the maximum grant score on the Unified Master's Exam
| Standard CU fee | When obtaining CU grant |
| 7 990 GEL | 3 995 GEL |
In the case GPA of a graduate of the Caucasus University is lower than 3.5, he/she will get 10% funding of the total tuition fee.