კავკასიის უნივერსიტეტსა და ფერლი დიკინსონის უნივერსიტეტს (აშშ) შორის აკადემიური თანამშრომლობის ხელშეკრულება გაფორმდა.
შეთანხმების ფარგლებში მხარეები ერთობლივ საბაკალვრო პროგრამას შეიმუშავებენ -მასპინძლობის მენეჯმენტში (Hospitality Management). პროგრამის კურსდამთავრებულს ორმაგი ხარისხი მიენიჭება და ორივე უნივერსიტეტის დიპლომი გადაეცემა.
ფერლი დიკინსონის უნივერსიტეტი აშშ-ს ერთ-ერთი ყველაზე წარმატებული და ნიუ ჯერსის წამყვანი, უდიდესი კერძო უმაღლესი სასაწავლებელია. ის მსხვილი, მრავალკამპუსიანი ინსტიტუტი და აკადემიური წარმატების ცენტრია, რომელიც მრავალდისციპლინურ, კულტურათშორის და ეთიკური ცოდნის გაცემას უზრუნველყოფს. ეს აუცილებელია იდეების, კომერციისა და კულტურის გლობალურ ბაზარზე მონაწილეობის, წარმართვისა და განვითარებისათვის. სასწავლო პროგრამა ასახავს გლობალური განათლების მისიას და ეროვნულ დონეზე საბაზისო ცოდნის ჩამოყალიბებას ემსახურება.
უნივერსიტეტი მსურველებს 100-ზე მეტ საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამას სთავაზობს. FDU- ს ბიზნესის სკოლა AACSB–ის მიერაა აკრედიტებული.
მნიშვნელოვანია, რომ FDU- ს მასპინძლობის, სპორტისა და ტურიზმის მენეჯმენტის საერთაშორისო სკოლა მოწინავე ადგილებს იკავებს საერთაშორისო რეიტინგებში. 2016 წლის მონაცემით, სკოლა Princeton Review-ს ”Gourman Report”-ის 15 საუკეთესო ოთხ-წლიან მასპინძლობის მენეჯმენტის პროგრამათა სიაში მოხვდა, ხოლო SuccessfulStudent.org–ის გამოკითხვით, ქვეყნის 25 საუკეთესო მასპინძლობის კოლეჯის სიაში მეექვსე ადგილი დაიკავა. 2019 წელს, TheBestSchools.org- ის ქვეყნის მასპინძლობის მენეჯმენტის პროგრამების სიაში პროგრამამ მეექვსე ადგილი დაიკავა, ხოლო ჟურნალ CEOWORLD-მა მეხუთე ადგილი მიანიჭა მსოფლიოს ყოველწლიური საუკეთესო მასპინძლობისა და სასტუმროს მენეჯმენტის სკოლების რეიტინგში. 2020 წლის კოლეჯის რანგის მიხედვით აღნიშნული პროგრამა ქვეყნის ერთ-ერთ საუკეთესო პროგრამად დასახელდა.

An academic cooperation agreement has been signed between Caucasus University and Fairleigh Dickinson University (USA).
Under the agreement, the parties will develop a joint Bachelor’s degree program in Hospitality Management. Graduates of the program will be awarded a double degree and will receive diplomas from both universities.
Fairleigh Dickinson University is one of the most successful in the USA and the leading, largest private higher education institution in New Jersey. It is a large, multi-campus institution and the center of academic success that provides multidisciplinary, intercultural and ethical knowledge. It is essential for participating, leading and developing on the global market for ideas, commerce and culture. The curriculum reflects the mission of global education and serves to build basic knowledge at the national level.
The University offers over 100 bachelor’s, master’s and doctoral degree programs. FDU Business School is accredited by AACSB.
FDU International School of Hospitality, Sports and Tourism Management ranks high in international rankings. In 2016, The school was rated by the Princeton Review’s “Gourman Report” as one of the top 15 four-year hospitality management programs in the United States, and at SuccessfulStudent.org, it ranked sixth on the list of the 25 best hosting colleges in the country. In 2019, the program ranked sixth on TheBestSchools.org list of the nation’s top hospitality programs, while CEOWORLD Magazine ranked it fifth in the annual Best Hospitality and Hotel Management Schools in the world. The program was named one of the best in the country by the 2020 college rankings.