გამომცემლობა „ინტელექტი“ - მა კავკასიის ტურიზმის სკოლის პროფესორის თემურ ხუციშვილის პიესების კრებული „მარადიული წუთისოფელი“ გამოსცა.
კაცობრიობისთვის მარადიული საფიქრალით გაჯერებულ ამ ტექსტებში კლასიკური ლიტერატურის ტრადიციებისადმი პატივისცემასთან ერთად, თანამედროვე ქართულ რეალობასთან მჭიდრო კავშირიც იგრძნობა.
პიესა „სიცოცხლის ბოლო ასი წელი“ – ერთგვარი ადაპტაციაა ერიკ ემანუელ შმიტის ცნობილი ნაწარმოებისა „ოსკარი და ვარდისფერი ქალბატონი“.
„მზის ფერებში“ ასახულია იმ ადამიანების ყოფა, რომლებსაც საკუთარი სიცოცხლისაც კი რცხვენიათ.
„ექსკურსია“ მეტაფორებით სავსე პიესაა, ერთგვარი სპექტაკლი სპექტაკლში.
„მარადიული წუთისოფელი“ XIX საუკუნის მიწურულს დაბადებული სამი დიდი შემოქმედის – რილკეს, პასტერნაკისა და ცვეტაევას მიმოწერაზე, ლიტერატურულ ტექსტებსა და მათი ცხოვრების ამსახველ დოკუმენტურ მასალაზეა დაფუძნებული.
წიგნი ხელმისაწვდომია როგორც ბიბლუსის ქსელში, ასევე კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეაში“.

Intelekti Publishing House has published a collection of plays by Caucasus School of Tourism Professor Temur Khutsishvili. The collection is titled "The Eternal Life."
These texts, filled with eternal thoughts for humanity, show respect for the traditions of classical literature and a close connection with modern Georgian reality.
"The Last Hundred Years of Life" is an adaptation of Eric Emmanuel Schmitt's work "Oscar and the Lady in Pink."
“In the Colors of the Sun” reflects the lives of people who are ashamed of their own lives.
“Excursion” is a play full of metaphors, a kind of play within a play.
“The Eternal Life” is based on correspondence, literary texts, and documentary material depicting the lives of three great creators born at the end of the 19th century – Rilke, Pasternak, and Tsvetaeva.
The book is available both on the Biblus network and in the Caucasus University bookstore "Librarea."