18 მარტს, ტურიზმის პროგრამის სტუდენტებისთვის, გასვლითი ტური მოეწყო გალაკტიონ ტაბიძის მემორიალურ სახლ-მუზეუმში.
სტუდენტებმა დაათვალიერეს გალაკტიონ ტაბიძის მემორიალური ნივთები, გაეცნენ მის ბიოგრაფიას და ნახეს სახლი, სადაც პოეტმა სიცოცხლის ბოლო წლები გაატარა, ასევე მიიღეს ყველა ის მნიშვნელოვანი ინფორმაცია, რაც მუზეუმს და გალაკტიონის მოღვაწეობას უკავშირდებოდა.
აღსანიშნავია, რომ მუზეუმი 1999 წელს დაფუძნდა, მისი რეაბილიტაცია 2020 წელს დასრულდა, რის შედეგადაც მივიღეთ თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი მუზეუმი, რომლის მიმართ ინტერესი მზარდია.
გასვლით ტურს ორგანიზება გაუწია კავკასიის ტურიზმის სკოლამ, ორგანიზების ნაწილში ჩართული იყო სკოლის დეკანი დიკო კოპალეიშვილი და პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი თორნიკე ფურცელაძე.

On March 18, a tour was organized to the Galaktion Tabidze Memorial House-Museum for the students of the CU tourism program.
The students looked at Galaktion Tabidze's memorial items, learned about his biography, and visited the house where the poet spent the last years of his life; they also received information about the museum and Galaktion's work.
It should be noted that the museum was founded in 1999, and its rehabilitation was completed in 2020, resulting in a museum equipped with modern technologies, which is gaining popularity.
The Caucasus Tourism School organized the tour, which included the dean of the school, Diko Kopaleishvili, and the administrative director of programs, Tornike Purtseladze.