ტურიზმის სკოლის დეკანის ვიზიტი ფულდას უნივერსიტეტში
12 -17 ივლისს, ტურიზმის სკოლის დეკანი დიკო კოპალეიშვილი, ფულდას უნივერსიტეტში (გერმანია)იმყოფებოდა, სადაც "International Summer University-ის" ფარგლებში, ჩაატარა სემინარი/ვორკშოპი თემაზე: "უცხოეთში სწავლა: შესაძლებლობები, გამოწვევები და სამშობლოში დაბრუნება".
სემინარს ესწრებოდნენ სტუდენტები მსოფლიოს  სხვადასხვა უნივერსიტეტებიდან: გერმანია, აშშ, ჩეხეთი, ავსტრალია და ა.შ.
აღნიშნულ ღონისძიებას უკვე 20 წელია ახორციელებს ფულდას უნივერსიტეტი, რომლის ფარგლებშიც ტარდება კონფერენციები, ლექციები, სემინარები, ვორკშოპები, გერმანული ენის კურსები და სხვა კულტურული ღონისძიებები.

On July 12-17, the dean of the Tourism School, Diko Kopaleishvili, was at the Fulda University (Germany), where she held a seminar/workshop on the topic: "Studying abroad: opportunities, challenges and returning to the homeland" within the framework of the "International Summer University".
The seminar was attended by students from different universities of the world: Germany, USA, Czech Republic, Australia, etc.
This event has been implemented by the Fulda University for 20 years, within which conferences, lectures, seminars, workshops, German language courses and other cultural events are held.