საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა ტურიზმში, თბილისსა და ბათუმში, მოიცავს 240 ECTS კრედიტს, სემესტრში – 30 ECTS კრედიტს. შესაბამისად, საბაკალავრო პროგრამის ხანგრძლივობა ტურიზმის სკოლის სტუდენტებისთვის 4 წელს შეადგენს. სასწავლო წელი აგებულია სემესტრული პრინციპით: საშემოდგომო და საგაზაფხულო სემესტრები. ერთი სემესტრი მოიცავს 19 სასწავლო კვირას, შესაბამისად, სასწავლო წელი დაგეგმილია 38 კვირაზე. დამატებით შესაძლებელია ზაფხულის 8 კვირიანი სემესტრის ორგანიზება, სადაც სტუდენტმა შეიძლება დააგროვოს მაქსიმუმ 15 ECTS კრედიტი. 1 ECTS კრედიტი უდრის 25 კრ. საათს, რაც მოიცავს როგორც სტუდენტის საკონტაქტო დატვირთვის დროს (ლექცია, სემინარი, პრაქტიკუმი და სხვა), ასევე მისი დამოუკიდებელი მუშაობის დროს (შუალედური და საბოლოო შეფასებისათვის, აგრეთვე საშინაო დავალების მომზადებისა და პრეზენტაციისათვის განკუთვნილ კრედიტ საათს).
ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის სტრუქტურა შემდეგია: დარგობრივი საგნების მოცულობა პროგრამაში არის 185 ECTS კრედიტი, სადაც 125 ECTS არის დარგობრივი სავალდებულო, 60 ECTS კრედიტი - დარგობრივი არჩევითი/სავალდებულო (საიდანაც სტუდენტმა უნდ აითვისოს 45/35). ასევე პროგრამა ითვალისწინებს საუნივერსიტეტო სავალდებულო საგნების სწავლებას 70 ECTS კრედიტი: აქედან 50/60 ECTS კრედიტი ეთმობა უცხო ენების მოდულს (2 ენის სწავლება).
სასწავლო გეგმით გათვალისწინებული 240 ECTS კრედიტის ფარგლებში, სტუდენტს აქვს შესაძლებლობა მაქსიმუმ 20 ECTS კრედიტი (არჩევითი სტატუსის მქონე საგნების ჩანაცვლების ხარჯზე), აითვისოს ალტერნატიული გზით: თავისუფალი კრედიტების აღიარების შესახებ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის 2014 წლის 31 მაისიის #01/01-68 ბრძანების შესაბამისად.
მესამე სასწავლო წელს სავალდებულო (GENG 0001, PENG 1170, GENG 0002, PENG 1270) დამატებითი ინგლისურის საგნები იმ სტუდენტებმა გაიარონ რომლებსაც არ ჩაუბარებიათ ინგლისური ენა ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე, თავისუფალი კრედიტების ჩანაცვლების ხარჯზე, რათა მიიღონ B1 დონის კომპეტენცია.
საბაკალავრო პროგრამის დასასრულებლად სტუდენტმა უნდა მოამზადოს და დაიცვას საბაკალავრო ნაშრომი.
კავკასიის უნივერსიტეტის კავშირები საზღვარგარეთის უნივერსიტეტებთან და ტურიზმის სკოლის პარტნიორული ურთიერთობები შესაძლებლობას იძლევა სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღონ სხვადასხვა საერთაშორისო გაცვლით პროგრამაში.

Bachelor’s Program in Tourism in Tbilisi and Batumi comprises 240 ECTS, 30 ECTS per semester. Consequently the length of the program is four years. Each academic year consists of two semesters – Fall and Spring. Each semester comprises 19 weeks, the academic year consists of 38 weeks. In addition, if and when needed students can take summer semester comprising eight weeks, where each student can accumulate no more than 15 ECTS. 1 ECTS equals to 25 hours including contact hours (lectures, seminars, practical courses, etc) as well as independent hours of work (needed to get ready for midterm and final exams, presentation etc).
The program is structured as follows: field courses – 185 ECTS out of which 125 ECTS are for mandatory courses, 60 ECTS – field elective/mandatory (out of which students shall take 45/35 ECTS). The program includes mandatory University courses 70 ECTS; out of which 50/60 ECTS are allocated to foreign languages (two languages are learned).
Out of 240 ECTS prescribed by the curriculum, students are allowed to take 20 ECTS in an alternative way (by replacing elective courses) in accordance with President Order of Caucasus University May #01/01-68 31, 2014.
During the third year those students who did not pass English as a foreign language at the Unified National Exams shall take mandatory additional courses in the English language (GENG 0001, PENG 1170, GENG 0002, PENG 1270) instead of free credits so as to acquire B1 (CEFR) competence in the English language.
Students shall prepare and defend a Bachelor’s paper before completing the Bachelor’s Program.
CTS has a wide web of partner Universities which allows students to participate in exchange programs of various kinds.