ფრიდრიხ ებერტის ფონდის მხარდაჭერით, ასოციაციის „ევროპის დროით“ ორგანიზებითა და კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ გამოქვეყნდა წიგნის “ევროკავშირის მართლმსაჯულების სასამართლო პრაქტიკა და ქართული შრომის სამართალი“ მეორე ნაწილი.
წიგნი უპრეცედენტოა და წარმოადგენს ევროკავშირის მართლმსაჯულების სასამართლო გადაწყვეტილებების თარგმანსა და თემატურ მიმოხილვას, რაც უაღრესად მნიშვნელოვანია ევროპული ასოცირების ხანაში, ქართული შრომის სამართლის მეცნიერების, სასამართლო პრაქტიკისა და საქართველოს უნივერსიტეტებში შედარებითი შრომის სწავლების განვითარებისათვის.
წიგნის მეორე ნაწილში შესულია შემდეგი თემატური მიმართულებები:
- მასწავლებელთა და ლექტორთა განსაზღვრულვადიანი ჯაჭვურად განგრძობადი და განახლებადი შრომითი ხელშეკრულებები (1999/70 დირექტივის გამოყენების მაგალითზე);
- პოლიციელის სამუშაო დრო 2003/88 დირექტივისა და ევროკავშირის მართლმსაჯულების სასამართლო პრაქტიკის მიხედვით;
- ნახევარ განაკვეთზე მუშაობის რეგულირების ასპექტები 97/81 დირექტივასა და საქართველოს კანონმდებლობაში;
- შეზღუდული შესაძლებლობის საფუძვლით დისკრიმინაციის აკრძალვა დასაქმებისას და შრომით საქმიანობაში (2000/78 დირექტივასთან დაკავშირებით CJEU პრაქტიკისა და საქართველოს კანონმდებლობის ანალიზი);
- დამსაქმებლის ცვლილებისას დასაქმებულთა უფლებებისა და შრომითი პირობების გაუარესებისაგან დაცვა კოლექტიური ხელშეკრულებით (2001/23 დირექტივით დადგენილი სტანდარტი და საქართველოს გამოცდილება).
წიგნის ავტორები: ეკატერინე ქარდავა, ეკატერინე გასიტაშვილი, ნინო ბაქაქური, მაკა კარტოზია, ნინო ლიპარტია.

second part of the book “CJEU Case Law and Georgian Labour Law”
With the support of the Friedrich Ebert Stiftung, the association “European Time” and the Caucasus University published the second part of the book “CJEU Case Law and Georgian Labour Law”.
The book is unprecedented as it presents the Georgian translation of the CJEU cases and thematic reviews, which is extremely important in the era of European Association for the development of Georgian labor law science, Georgian case law and comparative labor studies at Georgian universities.
The second part of the book touches the following aspects of EU and Georgian Labour laws:
• Renewable Fixed-Term Labour Contracts of Teachers and Lecturers (on the example of the application of 1999/70 Directive);
• Police Officer Working Time according to the 2003/88 Directive and CJEU Case Law;
• Part-Time work in 97/81 Directive and Georgian Legislation;
• Restriction of the Discrimination in employment and labour activities based on Disability (CJEU practice related to the directive 2000/78 and analysis of Georgian legislation);
• Employees’ Rights   in   case   of   Business   Transfer   to   the  New   Employer (2001/23 Directive Standard and Georgian Experience).
Authors of the book are: KARDAA Ekaterine, GASITASHVILI Ekaterine, BAKAKURI Nino, KARTOZIA Maka, LIPARTIA Nino.