7 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადამიანის უფლებათა დაცვის დეპარტამენტის უფროსმა, ლონდა თოლორაიამ საჯარო ლექცია გამართა, თემაზე: „ოჯახში და ქალთა მიმართ ძალადობა".
ლექციის ფარგლებში, ლონდა თოლორაიამ სტუდენტებს ოჯახში და ქალთა მიმართ ძალადობის კუთხით საქართველოში არსებული ტენდენციები, სტატისტიკური მონაცემები, ამ მიმართულებით არსებული კანონმდებლობა, გამოწვევები, ბოლო წლებში განხორციელებული რეფორმები და სამომავლო გეგმები გააცნო.
ლექციის ბოლოს გაიმართა დისკუსია, სადაც სტუდენტებმა კითხვა-პასუხის რეჟიმში დამატებითი ინფორმაცია მიიღეს.
3-10 დეკემბერს, ადამიანის უფლებების სამართლის საუნივერსიტეტო კვირეული იმართება, საჯარო ლექცია კვირეულის ფარგლებში ჩატარდა.

On December 7, Caucasus University played host to a public lecture held by the head of Human Rights Department of the Internal Affairs of Georgia Ms. Londa Toloraya on the topic – Domestic Violence and Violence against Women.
The guest introduced the attending students to the trends, statistical data and the respective legislation, challenges and the reforms and future plans in this respect.
At the end of the lecture a discussion was held where the guest answered questions interesting to the students.
On December 3-10, A Week of Human Rights Law is held at Caucasus University; the lecture was held within the framework of the Week.