კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტების წარმატება
30 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდმა ირაკლი ბიწკინაშვილის, თამარ შიოშვილისა და მარი შარაძის შემადგენლობით მონაწილეობა მიიღო ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის ორგანიზებულ შრომის სამართლის იმიტირებულ პროცესებში.
კავკასიის უნივერსიტეტის ხელშეწყობით, გუნდის წევრებს ერთი თვის განმავლობაში ინტენსიურად ამზადებდნენ ტრენერები: ლელა ბასილაია, გიორგი კილასონია და გიორგი ხარაიშვილი.
შეჯიბრის პირველ ეტაპზე გუნდმა მოამზადა სამართლებრივი დასკვნა, რომლის საფუძველზეც “Toradze & Partners -თორაძე და პარტნიორების“ საადვოკატო ფირმისგან დაიმსახურა ჯილდო საუკეთესო ნაშრომისათვის.
შეჯიბრის შემდეგ ეტაპზე გაიმართა სასამართლო იმიტირებული პროცესი, სადაც გუნდმა მიიღო პრიზი სასამართლო იმიტირებულ პროცესებში საწინააღმდეგო არგუმენტების საუკეთესოდ გაბათილებისათვის, პრეზენტაბელურობასა და დამაჯერებლობისათვის.
იმიტირებულ მედიაციის დასკვნით პროცესზე კი გუნდის წევრი - ირაკლი ბიწკინაშვილი გახდა საუკეთესო მედიატორი.

Caucasus School of Law Students’ Success
On June 30, a team of Caucasus University, Irakli Bitskinashvili, Tamar Shioshvili and Mari Sharadze participated in the mock trial by New Vision University.
With the support of Caucasus University, the team was intensively coached for one month by trainers: Lela Basilaia, Giorgi Kilasonia and Giorgi Kharaishvili.
On the first stage of the competition, the team prepared a legal opinion, which was considered the best work and awarded a prize by the law firm "Toradze & Partners".
The next stage of the competition was a mock trial in which the team received a prize for the best counter-argument, presentation and credibility.