საერთაშორისო ჰუმანიტარული სამართლის ეროვნულ შეჯიბრებაში კავკასიის სამართლის სკოლის გუნდმა ფინალურ ეტაპზე იასპარეზა და მეორე ადგილი დაიკავა. გუნდის ერთ-ერთი წევრი - კავკასიის სამართლის სკოლის მაგისტრანტი ბესიკ სხირტლაძე “2020 წლის ეროვნული შეჯიბრის საუკეთესო მომხსენებლად“ დასახელდა.
კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდი დაკომპლექტებული იყო CSL-ის მაგისტრატურის სტუდენტებისგან:
რუსუდან შაშიკაძე
ლილე ხაბალაშვილი
ბესიკ სხირტლაძე
გუნდს ხელმძღვანელობდა ადგილობრივ და საერთაშორისო შეჯიბრებებში კავკასიის სამართლის სკოლის ტრენერი თინათინ ობოლაძე.
შეჯიბრებაში საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლების 30 გუნდმა მიიღო მონაწილეობა. შეჯიბრის ორგანიზატორი იყო საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი და წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტების დელეგაცია, იუსტიციის სამინისტროს საერთაშორისო საჯარო სამართლის დეპარტამენტთან და საერთაშორისო ჰუმანიტარული სამართლის უწყებათაშორის კომისიასთან თანამშრომლობით.

In the National Competition of International Humanitarian Law, the team of Caucasus School of Law competed in the final stage and took the second place.
One of the members of the team, Besik Skhirtladze, a graduate of Caucasus School of Law, was named "the best speaker of the 2020 National Competition".
The team of Caucasus University was composed of CSL Master students:
- Rusudan Shashikadze
- Lile Khabalashvili
- Besik Skhirtladze
The team was led by Tinatin Oboladze, the trainer at Caucasus School of Law in local and international competitions. 30 teams of Georgian higher education institutions took part in the competition. The competition was organized by the Training Center of Justice of Georgia and a delegation of the International Committee of the Red Cross in cooperation with the Department of International Public Law of the Ministry of Justice of Georgia and the Interagency Commission on International Humanitarian Law.