ქართული ენის დღეების ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, 10 აპრილს, 12:00 საათზე, ესეის კონკურსი „სიტყვიდან ტექსტამდე“ გაიმართება.
კონკურსი გაიმართება ქართული ფილოლოგიით, ისტორიით და პედაგოგიკით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის.
ქართული ანბანის მიხედვით შერჩეული სიტყვები ან შესიტყვებები აბიტურიენტებმა შემთხვევითობის პრინციპით უნდა აირჩიონ და შემოქმედებითი ესეი დაწერონ.
დროის ლიმიტი: 120 წუთი.
რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 7 აპრილი, ეწვიეთ ბმულს.
კომისიის თავმჯდომარე: პროფესორი დარეჯან თვალთვაძე
კომისიის წევრები: მარიამ მანჯგალაძე, ქეთევან ინწკირველი, ეკა ჩიკვაიძე, ნათია ფუტკარაძე, ხათუნა ჭანიშვილი, ნინო პოპიაშვილი.
პირველ, მეორე და მესამე ადგილას გასულ აბიტურიენტებს კავკასიის უნივერსიტეტისგან 1000, 700 და 500 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერები გადაეცემათ.

Within the framework of the Georgian Language Days, an essay contest "From Word to Text" will be held in the conference hall of Caucasus University, on April 10, at 12:00. The competition will be held for entrants interested in Georgian philology, history and pedagogy.
Applicants should choose the words or phrases selected at random according to the Georgian alphabet and write a creative essay.
Time limit: 120 minutes.
The deadline for registration is April 7, visit the link.
Chairman of the Commission: Professor Darejan Tvaltvadze
Members of the commission: Mariam Manjgaladze, Ketevan Intskirveli, Eka Chikvaidze, Natia Putkaradze, Khatuna Chanishvili, Nino Popiashvili.
The first, second and third place entrants will be awarded 1000, 700 and 500 GEL study vouchers respectively from Caucasus University.