11 ივნისს, 18:00 საათზე, გაიმართება კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოცალურ მეცნიერებათა სკოლის დისტანციური ლექცია თემაზე - "Covid 19 რეალობა - რომელიც ხელიდან გვისხლტება, პანდემიის ფსიქოანალიტიკური ანთროპოლოგია".
შეხვედრას გაუძღვება ძალიან საინტერესო სპიკერი - გიგა (შალვა) მამინაშვილი, ფსიქოანალიტიკოსი, ფსიქოთერაპევტი, პარიზის დენი დიდროს უნივერსიტეტის დოქტორანტი, ფსიქოპათოლოგიისა და ფსიქოანალიზის მაგისტრი, ასოციაციის "პარიზის ფსიქოანალიტიკური სივრცე" წევრი, ასოციაციის "ქართული ფსიქოანალიტიკური სივრცე" დამფუძნებელი.
ლექციის ფარგლებში, სპიკერი იმსჯელებს პანდემიაზე, როგორც სოციალურ და სანიტარულ, ამავე დროს სოციო-ფსიქიკურ და სამედიცინო მოვლენაზე, რომელიც წარმოადგენს გადაკვეთის ადგილს სუბიექტურსა და კოლექტიურს, სოციალურსა და ფსიქიკურს შორის.

On June 11, at 18:00, Caucasus School of Humanities and Social Sciences will hold a distance lecture on the topic - "Covid 19 The Reality That Slips Through Our Fingers, the Psychoanalytic Anthropology of the Pandemic."
The meeting will be chaired by a very interesting speaker - Giga (Shalva) Maminashvili, psychoanalyst, psychotherapist, PhD student at the Paris Diderot University, Master of Psychopathology and Psychoanalysis, member of "Paris Psychoanalytic Society" association , founder of the "Georgian Psychoanalytic Society" association.
As part of the lecture, the speaker will discuss the pandemic as a social and sanitary, as well as a socio-mental and medical event that represents the crossroads between the subjective and the collective, the social and the mental.