კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერუსაფრთხოების ცენტრისა და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის ორგანიზებით, საქართველოს სკოლების მონაწილეობით შეიქმნა კიბერუსაფრთხოების ლიგა, რომლის ფარგლებშიც სეზონური პრინციპით (3 თვეში ერთხელ) გაიმართება ყოველწლიური გუნდური ჩემპიონატი 10-12 კლასის მოსწავლეებს შორის.
მესამე ჰაკატონი/ტური გაიმართება 3 ივნისს 10:30 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში.
ჰაკატონში მონაწილეობა შეუძლიათ X-XII კლასის მოსწავლეებისაგან დაკომპლექტებულ გუნდებს. გუნდი უნდა შედგებოდეს არანაკლებ 2 და არაუმეტეს 4 მოსწავლისაგან.
გუნდები სპეციალურად მომზადებულ პლატფორმაზე მოახდენენ კიბერუსაფრთხოების / ჰაკინგის ამოცანების შესრულებას, პლატფორმაზე წარმოდგენილი დავალებები სპეციალურად შემუშავებულია შესაბამისი ასაკის კატეგორიისათვის.

A Cyber Security League was formed with the participation of Georgian schools, organized by the Caucasus University Cyber Security Center and the Scientific Cyber Security Association, with an annual team championship held among 10-12 grade students on a seasonal basis (once in 3 months).
The third hackathon will be held on June 3 at 10:30 in the conference hall of Caucasus University.
Teams made up of 10-12 graders can participate in the hackathon. The team should consist of no less than 2 and no more than 4 students.
The teams will perform cyber security/hacking tasks on a specially prepared platform, the tasks presented on the platform are specially designed for the appropriate age category.