მონაცემთა დაცვისა და GDPR-ის სეზონური სკოლა სტუდენტებისთვის, 1-ელი სესია
სეზონური სკოლა, რომელიც სპეციალიზებულია GDPR-სა და მონაცემთა დაცვაზე, ევროკავშირის საუკეთესო პრაქტიკის საფუძველზე ჩამოყალიბდა. სეზონური სკოლის პროგრამა მონაცემთა დაცვის მიმართულებით 4 კურსს მოიცავს.
• კიბერ ჰიგიენა
• სისტემა და ქსელის დაცვა
• კრიპტოგრაფია
• მონაცემთა დაცვა და GDPR
პროგრამა ისეა შემუშავებული, რომ მოკლე პერიოდში (80 აკადემიური საათი) სტუდენტი მიიღებს საბაზისო აქტუალურ ცოდნას და ამ სფეროში შემდგომი განვითარების შესაძლებლობას.
ერჩევის პროცესი:
პროექტის ფარგლებში შეირჩევა კიბერუსაფრთხოებით, მონაცემთა დაცვითა და GDPR-ით დაინტერესებული მონაწილეები. მოტივირებულ სტუდენტებს საქართველოს ყველა უნივერსიტეტიდან საშუალება ექნებათ, ისწავლონ DataSecSchool-ში. ლექციები ჩატარდება კავკასიის უნივერსიტეტში.
შერჩევის პროცესი ჩატარდება ორ ეტაპად: სააპლიკაციო ფორმის შევსება და გასაუბრება ორგანიზატორებთან. კანდიდატებმა უნდა შეავსონ ქვემოთ მოცემული სააპლიკაციო ფორმა. კომისია განცხადებებს განიხილავს მხოლოდ სამოტივაციო წერილით. თქვენი განაცხადის განხილვის შემდეგ, მიიღებთ პასუხს ელექტრონული ფოსტით.

Seasonal school in GDPR and data protection for students, 1st session
The seasonal school specialized on GDPR and data protection will be developed based on the identified EU best practices on data protection. The program of the seasonal school will include 4 courses in the field of data protection.
List of the courses:
• Cyber hygiene
• System and network defence
• Cryptography
• Data protection and GDPR
The program is designed in such a way that in short period (80 academic hours), the student will receive basic current knowledge and the opportunity for his further development in this field.
In the frame of the project participants interested in cyber security, data protection and GDPR will be selected. The most motivated students from all Georgian universities will have the opportunity to study at DataSecSchool. Lectures will be held at the Caucasus University.