UNI4VERSE -ის შიდა საუნივერსიტეტო კონკურსი
2 დეკემბერს, 11:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართება საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს მიერ ორგანიზებული პროექტის- UNI4VERSE -ის შიდა საუნივერსიტეტო კონკურსი, სადაც მონაწილე სტარტაპ გუნდები წარმოადგენენ საკუთარ სტარტაპ იდეებს მწვანე ტექნოლოგიების და მწვანე ეკონომიკის მიმართულებით.
შიდა საუნივერსიტეტო კონკურსში მონაწილეობას იღებს კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის, ეკონომიკის და ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული 6 სტარტაპ გუნდი.
2024 წლის მთავარი თემა არის: მწვანე ეკონომიკა და განახლებადი რესურსები.
UNI4VERSE-მა სტარტი წელს პირველად აიღო და ის ერთ-ერთი მასშტაბური პროექტია, რომელიც მიზნად ისახავს გაზარდოს უნივერსიტეტებსა და სტუდენტებს შორის ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების მიმართ ინტერესი და ჩართულობა და გამოავლინოს წლის საუკეთესო უნივერსიტეტი ამ მიმართულებით.

On December 2 at 11:00, the internal university competition for the UNI4VERSE project, organized by Georgia’s Innovation and Technology Agency, will take place at Caucasus University.
During this event, six startup teams formed by students from Caucasus School of Architecture and Design, Economics, and Technology will present their innovative ideas focused on green technologies and the green economy.
The main theme for 2024 is Green Economy and Renewable Resources.
UNI4VERSE took place for the firs time and is a large-scale initiative designed to foster interest and engagement in innovation and technology among universities and students, with the goal of identifying the best-performing university of the year in this field.