19 მარტს, ცენტრალური ევროპის დროით (CET) 10:00 საათზე, Erasmus+ SECURE პროექტის ფარგლებში, Zoom-ის საშუალებით გაიმართება ხელოვნური ინტელექტის, 5G-ისა და კვანტური უსაფრთხოების საერთაშორისო ონლაინ კონფერენცია.
კონფერენცია შეკრებს მკვლევრებს, აკადემიური წრეების წარმომადგენლებსა და ექსპერტებს, რათა განიხილონ ხელოვნური ინტელექტის, 5G კომუნიკაციებისა და კვანტური უსაფრთხოების სფეროში არსებული გამოწვევები და უახლესი მიდგომები.
დღის წესრიგი მოიცავს მნიშვნელოვან თემებს, მათ შორის:
- AI-ის გამოყენება სტატიკურ ანალიზში
- პოსტ-კვანტური კრიპტოგრაფია და QRNG-ები
- კვანტური AI კიბერუსაფრთხოებისთვის 5G ეკოსისტემებში
- პოსტ-კვანტური მედეგობა და გამჭვირვალე ხელმოწერის სქემები
- კვანტური შეტევების მიმართ მდგრადი კომუნიკაცია და QKD-ის ინტეგრაცია TLS 1.3-ში
- ახალი თაობის კიბერუსაფრთხოების სისტემები 5G-ისა და შემდგომი თაობის ქსელებისთვის
- მანქანურ სწავლებაზე დაფუძნებული ანომალიების აღმოჩენა
ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვლენ სპიკერები კაუნასის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტიდან, კავკასიის უნივერსიტეტიდან, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროდან, კიევის საავიაციო ინსტიტუტიდან და სხვა პარტნიორი ინსტიტუტებიდან.
- თარიღი: 19 მარტი
- დრო: 10:00 საათი
- ფორმატი: ონლაინ (Zoom)
შემოგვიერთდით საერთაშორისო დისკუსიაში იმ ტექნოლოგიების შესახებ, რომლებიც უსაფრთხო და მედეგი კომუნიკაციების მომავალს ქმნიან.

International Conference on AI, 5G and Quantum Security
On March 19 at 10:00 CET, the International Conference on AI, 5G and Quantum Security will take place online via Zoom as part of the Erasmus+ SECURE project.
The conference will bring together researchers, academics, and experts to discuss current challenges and emerging approaches in artificial intelligence, 5G communications, and quantum security.
The agenda will cover a range of important topics, including:
• AI use in static analysis
• post-quantum cryptography and QRNGs
• Quantum AI for cybersecurity in 5G ecosystems
• post-quantum resilience and transparent signature schemes
• quantum-resistant communication and QKD integration into TLS 1.3
• next-generation cybersecurity systems for 5G and beyond
• machine learning-based anomaly detection
The event will feature speakers from Kaunas University of Technology, Caucasus University, Tbilisi State University, MoD Georgia, Kyiv Aviation Institute, and other partner institutions.
• Date: March 19
• Time: 10:00 CET
• Format: Online (Zoom)
Join us for an international discussion on the technologies shaping the future of secure and resilient communications.