სეზონური სკოლის პროექტში საერთაშორისო სკოლა "კიბერ უსაფრთხოება და ხელოვნური ინტელექტი" მონაწილეების შერჩევა დაიწყო.
სეზონური სკოლის ლექტორები იქნებიან როგორც ლოკალური, ასევე საერთაშორისო სპეციალისტები - პროფესორები ესპანეთიდან, საფრანგეთიდან, ლიეტუვადან, ამერიკის შეერთებული შტატებიდან, რუმინეთიდან, უკრაინიდან. პროექტი ხორციელდება კავკასიის უნივერსიტეტის ბაზაზე, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა, აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტისა და აღმოსავლეთ-დასავლეთ სასწავლო უნივერსიტეტის ფინანსური მხარდაჭერით.
სკოლის ფარგლებში მსმენელები შეისწავლიან კიბერ უსაფრთხოებას, ხელოვნურ ინტელექტს და მის გამოყენებას კიბერ უსაფრთხოებაში.
მსმენელებად მიიღებიან ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტურანტურის სტუდენტები. აუცილებელი პირობაა ინგლისური ენის ცოდნა.
მონაწილეობა სეზონურ სკოლაში არის უფასო.
მსურველებს შეუძლიათ შეავსონ შესაბამისი სარეგისტრაციო ფორმა (ინგლისურ ენაზე). გთხოვთ, პროექტში მონაწილეობის მსურველებმა ყურადღება მიაქციოთ სამოტივაციო წერილის ველს, სადაც უნდა ჩაიწეროს მაქსიმუმ 150 სიტყვით ის, თუ რატომ გნებავთ პროექტში ჩართვა და რატომ უნდა იყოთ არჩეული.

The International School "Cyber Security and Artificial Intelligence" has started selecting participants in the seasonal school project.
Seasonal school lecturers will be both local and international specialists - professors from Spain, France, Lithuania, the United States of America, Romania, Ukraine. The project is implemented at Caucasus University, with the financial support of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, Eastern European University and East-West University.
Within the framework of the school, students will study cyber security, artificial intelligence and its use in cyber security.
Students of bachelor's, master's and doctoral degrees will be accepted as trainees. Knowledge of the English language is necessary.
Participation in the seasonal school is free.
Applicants can fill out the appropriate registration form (in English). Those wishing to participate in the project, pay attention to the motivation letter field, where you should write a maximum of 150 words on why you want to join the project and why you should be chosen.