24 მარტს, 19:00 საათზე, სეზონური სკოლა, რომელიც სპეციალიზირებულია GDPR-სა და მონაცემთა დაცვაზე, შეიქმნება ევროკავშირის საუკეთესო პრაქტიკის საფუძველზე. სეზონური სკოლის პროგრამა მონაცემთა დაცვის მიმართულებით 4 მოიცავს კურსს.
პროგრამა შემუშავებულია ისე, რომ მოკლე პერიოდში (40 აკადემიური საათი) ბენეფიციარი მიიღებს საბაზისო აქტუალურ ცოდნას და ამ სფეროში მისი შემდგომი წინსვლის შესაძლებლობას.
პროექტის ფარგლებში შეირჩევა კიბერუსაფრთხოებით, მონაცემთა დაცვისა და GDPR- ით დაინტერესებული მონაწილეები. DataSecSchool-ში სწავლის შესაძლებლობა ექნება აკადემიურ პერსონალს (სკოლის, კოლეჯის, უნივერსიტეტის ან კვლევითი ინსტიტუტის პროფესორებს, მასწავლებლებს ან კვლევით პერსონალს). ლექციები ჩატარდება ჰიბრიდულ ფორმატში (ოფლაინ და ონლაინ).

On March 24, at 7:00 PM, a seasonal school specializing in GDPR and data protection will be held based on EU best practices. The seasonal school program on data protection includes 4 courses.
The program of the seasonal school will include 4 courses in the field of data protection. The program is designed in such a way that in short period (40 academic hours) the beneficiary will receive basic current knowledge and the opportunity for his further development in this field.
In the frame of the project participants interested in cyber security, data protection and GDPR will be selected. Academic personnel (professors, teachers or research staff of a school, college, university or research institute) will have the opportunity to study at DataSecSchool. The lectures will be conducted in a hybrid format (offline and online).