კავკასიის განათლების სკოლა დაწყებითი პედაგოგის მომზადების საბაკალავრო-სამაგისტრო პროგრამის ფარგლებში, 2022 წლის 29 ივნისიდან 29 ივლისის პერიოდში ახორციელებს პროექტს - „საჯარო ლექციების ციკლი 2022 - დაწყებითი განათლება და მთელი სიცოცხლის მანძილზე სწავლის საკვანძო კომპეტენციები’’, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის მესამე მისიის ფარგლებში ხორციელდება.
რიგით მეოთხე ლექცია, 8 ივლისს, 18:00 საათზე, ონლაინ ფორმატში ჩატარდება თემაზე: STEM კომპეტენცია.
ლექციას წაიკითხავენ: დავით სონღულაშვილი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი; ზოგადსაუნივერსიტეტო ვირტუალური მოდელირებისა და კონსტრუირების ცენტრის ხელმძღვანელი.
მაია ზიბზიბაძე, კავკასიის უნივერსიტეტის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი, კავკასიის განათლების სკოლის საბჭოს წევრი; მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ბიოლოგიის ექსპერტ- კონსულტანტი.
საჯარო ლექციები განკუთვნილია ზოგადი განათლების დაწყებითი საფეხურის (I-VI კლასები) მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებისათვის, პედაგოგიკით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის, პრაქტიკოსი პედაგოგებისთვის, სკოლის დირექტორებისა და დირექციის წარმომადგენლებისთვის, ასევე განათლების პოლიტიკით დაინტერესებული ნებისმიერი პირისთვის.
პროექტის მიზანია, დაწყებითი საფეხურის მომავალი მასწავლებლები და საგანმანათლებლო საზოგადოება დააფიქროს ადრეული ასაკიდან მოზარდებში მთელი სიცოცხლის მანძილზე სწავლის საკვანძო კომპეტენციების განვითარების მნიშვნელობაზე, ხელი შეუწყოს სამიზნე კომპეტენციების თემაზე სწორი საზოგადოებრივი აზრის ფორმირებას და სწავლა-სწავლების ყოველდღიურ პროცესში მათი რეალიზების ოპტიმალური გზების მოძიებას.
კავკასიის განათლების სკოლამ ანალოგიური პროექტი განახორციელა 2020 და 2021 წელს: „ციფრული წიგნიერება და დაწყებითი განათლების მასწავლებლის მომზადების გამოწვევები ახალ ქართულ რეალობაში“; „განათლების გამოწვევები“ - საჯარო ლექციების ციკლი - 2021.

The Caucasus School of Education is implementing the project - "Public Lecture Cycle 2022 - Primary Education and Key Competencies of Lifelong Learning" from June 29 to July 29, 2022 within the framework of the primary teacher training bachelor's and master's program, which is implemented within the framework of the third mission of the Caucasus University.
The fourth lecture in a row will be held on July 8, at 18:00, in online format on the topic: STEM competence.
The lecture will be given by: Davit Songhulashvili, professor at Technical University of Georgia; Head of the General University Virtual Modeling and Construction Center.
Maya Zibzibadze, affiliated associate professor at Caucasus University, member of the Council of the Caucasus Education School; Biology expert-consultant of the National Center for Professional Development of Teachers.
Public lectures are intended for students of the Integrated Bachelor’s and Master’s Degree Program for Teachers of Primary Education (grades I-VI), entrants interested in pedagogy, practicing teachers, school principals and representatives of the directorate, as well as anyone interested in education policy.
The aim of the project is to educate future primary school teachers and the educational community about the importance of developing key learning competencies in early life in adolescents, to promote the formation of correct public opinion on target competencies and to find optimal ways to implement them in the daily teaching-learning process.
Caucasus Education School implemented a similar project in 2020 and 2021: “Digital Literacy and the Challenges of Primary Education Teacher Training in the New Georgian Reality”; “Education Challenges”- Public Lecture Cycle – 2021.