17 მარტს, 16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტისა და ICT ასოციაციის ორგანიზებით, გაიმართება ტრენინგი თემაზე "The Basics of Cloud Computing", რომელსაც გაუძღვება ვიქტორ ისაევი.
ვიქტორი არის საწარმოს არქიტექტორი და სერტიფიცირებული AWS Solutions Architect Associate, რომელიც გახლავთ 20 წლის მეტი გამოცდილების მქონე პროგრამული უზრუნველყოფის განვითარების სპეციალისტი.
ტრენინგზე განხილული იქნება შემდეგი საკითხები:
- რა არის cloud computing
- რა განსხვავებაა "traditional" computing - სა და cloud computing - ს შორის
- რა არის ტიპიური cloud-based solution
- რა უპირატესობები აქვს cloud computing - ს
სამუშაო ენა - ინგლისური.
ტრენინგზე დასწრება შეუძლია საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების ყველა სტუდენტს.
აღნიშნული ტრენინგი ტარდება კავკასიის უნივერსიტეტსა და ICT ასოციაციას შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში. მისი მიზანია სტუდენტებისა და ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის თანამედროვე ტექნოლოგიების მიმართულებით ცოდნის გაღრმავება. აღნიშნული ინიციატივის ფარგლებში დაგეგმილი ტრენინგები ხელს შეუწყობს განათლებისა და ინდუსტრიის შორის კავშირის გაღრმავებას, სტუდენტების პრაქტიკული უნარების განვითარებას და მათთვის თანამედროვე ტექნოლოგიურ გარემოში ინტეგრაციის შესაძლებლობების შექმნას.

On March 17 at 16:00, Caucasus University and the ICT Association are hosting a training session on "The Basics of Cloud Computing", led by Viktor Isaev.
Viktor is an Enterprise Architect and a certified AWS Solutions Architect Associate with over 20 years of experience in software development.
During the training, the following topics will be covered:
- What is Cloud Computing?;
- Traditional Computing vs. Cloud Computing – Key Differences;
- What is a Typical Cloud-Based Solution?;
- Advantages of Cloud Computing.
Training details:
- Location: Caucasus University, A8 Space
- Who can attend? Any student from a higher education institution in Georgia
This training is part of the collaboration between Caucasus University and the ICT Association, aimed at enhancing students' and young professionals' knowledge of modern technologies. These initiatives help bridge the gap between education and industry, develop practical skills, and create opportunities for students to integrate into the tech ecosystem.