19 თებერვალს, 13:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტი უმასპინძლებს ილიას სახლმწიფო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკის დირექტორის მოადგილეს გიგა ხოსიტაშვილს.
თემა: აკადემიური კეთილსინდისიერების მნიშვნელობა.
გიგა ხოსიტაშვილი ისაუბრებს პლაგიატის პრევენციის საერთაშორისო დღის შესახებ, რა მნიშვნელობა აქვს აკადემიურ კეთილსინდისიერებას და რა ნაბიჯები გადაიდგა საქართველოში აკადემიური კეთილსინდისიერების კულტურის დასამკვიდრებლად. იგი განიხილავს უნივერსიტეტების როლს პლაგიატის პრევენციის პროცესში. ასევე ისაუბრებს იმ გამოწვევების შესახებ, რის წინაშეც აღმოჩნდენ უმაღლესი დაწესებულებები დისტანციური სწავლების დროს.

The importance of academic integrity On February 19, at 13:00, Caucasus University will host Giga Khositashvili, Deputy Director of the Ilia State University Library.
Topic: The Importance of Academic Integrity.
Giga Khositashvili will talk about the International Plagiarism Prevention Day, the importance of academic integrity and what steps have been taken to establish a culture of academic integrity in Georgia. He will discuss the role of universities in the plagiarism prevention process and also the challenges faced by higher education institutions in distance learning.