კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს აბსტრაქტების მიღებას მე-10 ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენციისთვის "ციფრული სამყაროს ევოლუცია და მდგრადი განვითარების მიზნები: ინდუსტრიებისა და პროფესიების ტრანსფორმაცია მდგრადი განვითარებისთვის".
კონფერენცია შეეხება ციფრულ ტრანსფორმაციასა და მდგრად განვითარებას შორის კავშირის განხილვას.
მსოფლიოში ტექნოლოგიების გამოყენება და ინოვაციური გზების დანერგვა სხვადასხვა სფეროსა და პროფესიაში მზარდ ტენდენციას წარმოადგენს, შესაბამისად, მნიშვნელოვანია მეცნიერული მსჯელობისა და დიალოგის წახალისება ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა ციფრული ინოვაციების გამოყენება გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების მისაღწევად ინდუსტრიებისა და პროფესიების ტრანსფორმაციის ფონზე.
კონფერენციისთვის წარსადგენი აბსტრაქტების თემატიკა მოიცავს, მაგრამ არ შემოიფარგლება შემდეგი საკითხებით: ხელოვნური ინტელექტის გამოყენება, ინკლუზიური ციფრული წვდომა, მდგრადი წარმოება, ჭკვიანი ინფრასტრუქტურა, მწვანე ეკონომიკა, ციფრული პოლიტიკა, ცირკულარული ეკონომიკის ტექნოლოგიები და სექტორთაშორისი მიდგომები მდგრადი განვითარების მიზნების მისაღწევად.
აბსტრაქტების წარდგენის ბოლო ვადა: 20 ივლისი, 2025.
მიღების შესახებ შეტყობინება: 30 ივლისი, 2025.
შერჩეული ნაშრომები გამოქვეყნდება კონფერენციის მასალებში.
კითხვების შემთხვევაში: research@cu.edu.ge.
შემოუერთდით წამყვან გლობალურ ექსპერტებს, აკადემიური წრის წარმომადგენლებს, მკვლევარებს, პრაქტიკოსებს, ინდუსტრიის ექსპერტებსა და პოლიტიკის შემქმნელებს ისტორიულ ქალაქ თბილისში, რათა ერთად შევიტანოთ წვლილი მდგრადი ციფრული მომავლის შექმნაში.

Caucasus University announces a call for abstracts for the upcoming 10th Annual International Conference:“Digital World Evolution and Sustainable Development Goals: Transformation of Industries and Professions for Sustainable Development”.
The conference will examine the critical intersection between digital transformation and sustainable development. As we navigate an increasingly technology-driven world, we seek to understand how digital innovations can be harnessed to address the UN Sustainable Development Goals while reshaping industries and professions.
We welcome diverse perspectives on creating sustainable digital futures from academics, researchers, practitioners, industry experts, and policymakers. We look forward to encouraging scientific dialogues and hearing valuable insights about, inter alia, AI use, inclusive digital access, sustainable manufacturing, smart infrastructure, green economy skills, policy frameworks, circular economy technologies, and cross-sectoral approaches to achieving the Sustainable Development Goals.
Abstract submission deadline: July 20, 2025.
Notification of Acceptance: July 30, 2025.
For more details, please visit website.
For inquiries: research@cu.edu.ge.
Join leading global experts, academics, researchers, practitioners, industry representatives, and policymakers in the historic city of Tbilisi as we explore pathways to a sustainable digital future!