11 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, სტარტაპ აქსელერატორ C10-ის ორგანიზებით, ჩატარდა ჰაკათონი Vitamins & Painkillers. ბიზნესმოდელის შემუშავებასა და პროტოტიპების შექმნაში მონაწილეებს, მთელი დღის მანძილზე, ეხმარებოდნენ მენტორები; ინჟინერი, პროგრამისტი, მარკეტინგის სპეციალისტი და სხვა.
მონაწილეებს შორის შეირჩა რამდენიმე სტუდენტი, რომლებიც გაემგზავრებიან ჩეხეთსა და პორტუგალიაში, ტრენინგებსა და ვორქშოფებზე დასასწრებად. ტრენინგები და ვორქშოფები ორგანიზებულია მასარიკისა და მინიოს უნივერსიტეტების მიერ, ახალგაზრდა სტარტაპერებისთვის. სტუდენტები სრულად დაფინანსდებიან ერაზმუს + პროექტის, EUCA-INVEST-ის მიერ. EUCA-INVEST-ის დაფინანსებით, ტრენინგებზე კავკასიის უნივერსიტეტის სულ ათი სტუდენტი გაემგზავრება.
პროექტის ფარგლებში, სტუდენტების შერჩევა 17 იანვრიდან დაიწყო, ჰაკათონი კონკურსის ერთ-ერთი ნაწილი იყო.

On March 11, Caucasus University played host to hackathon “Vitamins & Painkillers” organized by Startup Accelerator C10. The participants were aided by mentors from different fields: software and hardware engineers, marketing specialists etc. in creating business models and prototypes.
Several students were selected to participate in workshops and trainings for start-uppers to be held in Czech Republic and in Portugal. The trainings and workshops are organized by Masaryk University and University of Minho. Students will be fully funded by Erasmus + project EUCAINVEST. The project will fund ten CU students and allow them to attend the training.
Selection process of students to participate in the project started in January 17, hackathon was part of this competition.