23 სექტემბერს, მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო ფესტივალის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტში თბილისის 26-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის ღია კარის დღე ჩატარდა. მოსწავლეები სტარტაპ აქსელერატორ C10-ს ესტუმრნენ, გაეცნენ აქსელერატორის მუშაობას, კავკასიის უნივერსიტეტის სტარტაპებსა და მათ პროექტებს.
C10-ის თანამშრომლებმა მოსწავლეებისთვის ჩაატარეს ვორკშოპი „სტარტაპ იდეების გენერირება.“ ვორკშოპის ფარგლებში მოსწავლეებმა იმუშავეს საკუთარ სტარტაპ იდეებზე, გაეცნენ იდეების გენერირების სხვადასხვა მოდელებსა და ფიჩინგის ტექნიკას.

On September 23, an Open Day for students of Tbilisi 26th Public School was held at Caucasus University within the framework of International Festival of Science and Innovation. The students visited Startup Accelerator C10, got acquainted with the accelerator’s performance, Caucasus University Startups and their projects.
C10 staff conducted a workshop for students to generate “startup ideas.” Within the framework of the workshop, students worked on their own startup ideas, learned about different ideas generating models, and pitching techniques.