საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული 20 სტარტაპი ცნობილია.
გამარჯვებულებს შორის არიან კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულების მიერ დაფუძნებული, ასევე ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამის ბენეფიციარი სტარტაპები:
- WashyWashy – „Uber, მაგრამ მანქანის რეცხვისთვის“ — უწყლო, ეკოლოგიურად მდგრადი სერვისი, რომელიც საშუალებას აძლევს მომხმარებლებს, ნებისმიერ დროსა და ადგილას შეუკვეთონ მანქანის რეცხვა. სტარტაპის დამფუძნებლები არიან კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნეს სკოლის სტუდენტები და ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ბენეფიციარები.
- Healo – ციფრული პლატფორმა, რომელიც გარდაქმნის ტრადიციულ ფსიქოთერაპიულ მომსახურებას და მომხმარებლებს სთავაზობს როგორც ლიცენზირებული სპეციალისტების ონლაინ კონსულტაციას, ასევე AI თერაპევტთან ურთიერთობის შესაძლებლობას. მისი თანადამფუძნებელი, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის კურსდამთავრებული, ანა ონიანია.
- Klics – ტექნოლოგიური სტარტაპი, რომელიც ეხმარება საშუალო და მსხვილ eCommerce ბრენდებს გაყიდვების ზრდაში პერსონალიზებული მარკეტინგული თამაშების, პოპაპების და AI რეკომენდაციების მეშვეობით. „Klics“ ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ბენეფიციარი და უნივერსიტეტის პრე-აქსელერაციის პროგრამის პირველი ნაკადის გამარჯვებულია.
აღნიშნული წარმატება ხაზს უსვამს კავკასიის უნივერსიტეტის როლს ქვეყნის ინოვაციური და მეწარმეობრივი ეკოსისტემის გაძლიერებაში. უნივერსიტეტი აქტიურად განაგრძობს ახალგაზრდებისთვის ინოვაციური იდეების განხორციელებისა და ბიზნესის განვითარებისთვის საჭირო გარემოს შექმნას.

Georgia’’s Innovation and Technology Agency has announced the 20 winning startups of its ₾150,000 co-financing grant program.
Among the winners are startups founded by Caucasus University students and alumni, as well as beneficiaries of the Innovation and Entrepreneurship Center’s pre-acceleration program:
WashyWashy – the “Uber for car washing” — an eco-friendly, waterless service that allows users to order car washing anytime, anywhere. The startup was founded by students of Caucasus University’s School of Business and is a beneficiary of the Innovation and Entrepreneurship Center.
Healo – a digital platform that transforms traditional psychotherapy services by offering users access to licensed therapists online, as well as interaction with an AI therapist. One of its co-founders, Ana Oniania, is a graduate of Caucasus University’s School of Humanities and Social Sciences.
Klics – a technology startup that helps medium and large eCommerce brands increase sales through personalized marketing games, pop-ups, and AI-based recommendations. Klics is both a beneficiary of the Innovation and Entrepreneurship Center and the winner of the first batch of the university’s pre-acceleration program.
This achievement highlights the crucial role of Caucasus University in strengthening Georgia’s innovation and entrepreneurship ecosystem. The university remains committed to creating an enabling environment where young people can develop innovative ideas and build successful businesses.