ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტი, საქართველოს ფრანგულ ინსტიტუტთან თანამშრომლობით, აცხადებს კონკურსს ორთვიანი სტიპენდიის მისაღებად დოქტორანტურის საფეხურის იმ ქართველი სტუდენტებისთვის, რომლებიც სწავლობენ საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო ან სამეცნიერო-კვლევით დაწესებულებაში.
აღნიშნული სტიპენდია მიზნად ისახავს საფრანგეთში კვლევითი პერიოდის დაფინანსებას, საფრანგეთის უმაღლესი საგანმანათლებლო და სამეცნიერო-კვლევითი დაწესებულების ფარგლებში.
სტიპენდია (2100 ევროს ოდენობით ორი თვის პერიოდისთვის) დაფარავს მგზავრობისა და ცხოვრების ხარჯებს სრულად ან ნაწილობრივ. სასტიპენდიო პროგრამა განხორციელდება 2024-2025 წელს.
კონკურსანტებმა უნდა შეადგინონ დოსიე, რომელიც მოიცავს შემდეგ დოკუმენტებს:
- სათანადოდ შევსებული რეზიუმე და საკვლევი პროექტი (იხ. თანდართული დოკუმენტი)
- მოწვევის წერილი ფრანგული სამეცნიერო დაწესებულებიდან, რომელიც თავიანთ გუნდში მიიღებს ქართველ დოქტორანტს ორი თვით.
- პასპორტის ასლი (პასპორტი მოქმედი უნდა იყოს საფრანგეთში სასტიპენდიო პროგრამის დასრულების შემდგომ 6 თვის განმავლობაში).
დოსიეები წარმოდგენილი უნდა იყოს ფრანგულ ან ინგლისურ ენაზე.
შეფასება დამოკიდებული იქნება მის სამეცნიერო ხარისხსა და კვლევითი პროექტის განსახორციელებლად საფრანგეთში გამგზავრების რელევანტურობაზე.
ფრანგული ენის ცოდნა ჩაითვლება უპირატესობად.
დაინტერესებულმა პირებმა დოსიეები უნდა გაუგზავნონ ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის კოორდინატორს, ევა ბერტრანს, შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: eva.bertrand@fgu.ge აგრეთვე, გთხოვთ მიმოწერაში ჩასვათ ნატო ჭუჭულაშვილი nato.chuchulashvili@fgu.ge.
განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა 2024 წლის 5 ივლისი.
საბოლოო გადაწყვეტილება სტუდენტებს ეცნობებათ არაუგვიანეს 2024 წლის 20 ივლისისა. საფრანგეთში გამგზავრების პერიოდია 2024 წლის სექტემბრიდან 2025 წლის აპრილამდე შუალედში.
ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის მხრიდან, სტიპენდიანტ დოქტორანტებს მოეთხოვებათ წერილობითი ანგარიშის წარმოდგენა მათი მისიის შესახებ, საქართველოში დაბრუნებიდან არაუგვიანეს სამი თვის პერიოდისა. აგრეთვე, სტიპენდიანტებს შესაძლოა მოეთხოვოთ საკუთარი კვლევის წარმოდგენა ფრანგულ- ქართული უნივერსიტეტისა და მისი პარტნიორების მიერ ორგანიზებული ღონისძიებების ფარგლებში. სურვილის შემთხვევაში, სტიპენდიანტის სამუშაო ფურცელი განთავსდება ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის ვებსაიტზე.

The French-Georgian University, in cooperation with the French Institute of Georgia, announces a competition for a two-month scholarship for doctoral level Georgian students studying at a higher educational or scientific-research institution in Georgia.
This scholarship is aimed at financing a research period in France, within the framework of a French higher educational and scientific-research institution.
The stipend (€2,100 for a two-month period) will cover travel and living expenses in full or in part. The scholarship program will be implemented in 2024-2025 academic year.
- Duly completed resume and research project (see attached document)
- Letter of invitation from a French scientific institution, which will accept a Georgian doctoral student in their team for two months.
- Copy of passport (passport must be valid in France for 6 months after the end of the scholarship program).
Dossiers must be submitted in French or English.
The evaluation will depend on its scientific quality and the relevance of traveling to France to carry out the research project.
Interested persons should send their dossiers to the coordinator of the French-Georgian University, Eva Bertrand, at the following e-mail address: eva.bertrand@fgu.ge
Also, please keep Nato Chuchulashvili in CC: nato.chuchulashvili@fgu.ge
The application deadline is July 5, 2024.
Students will be notified of the final decision no later than July 20, 2024. The period of travel to France is between September 2024 and April 2025.
On the part of the French-Georgian University, the doctoral fellows are required to submit a written report on their mission no later than three months after their return to Georgia. Also, scholarship holders may be required to present their own research within the framework of events organized by the French-Georgian University and its partners. If desired, the scholar's worksheet will be posted on the website of the French-Georgian University.