გაცნობებთ, რომ საბერძნეთის საელჩო აცხადებს აპლიკაციების მიღებას გარემოსდაცვითი დიზაინისა და ჯანმრთელობის რიგით მე-7 საერთაშორისო კონფერენციისთვის (ICED2026), რომელიც გაიმართება 2026 წლის 24-25 ოქტომბერს ათენში, საბერძნეთი.
საერთაშორისო კონფერენციაზე განხილული იქნება გარემოსდაცვითი დიზაინის სფეროში არსებული უახლესი სამეცნიერო მიღწევები და მოიცავს ისეთ აქტუალურ თემებს, როგორიცაა მდგრადი განვითარება, გარემოს დაბინძურება, კლიმატის ცვლილება, გარემოსდაცვითი პოლიტიკა, სოციალური, ეკონომიკური, ფსიქოლოგიური და საგანმანათლებლო საკითხები.
მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა წარადგინონ აბსტრაქტი და მიიღონ მონაწილეობა დისკუსიაში. დეტალური ინფორმაცია კონფერენციის ფარგლებში თემატური მიმართულებების შესახებ შეგიძლიათ იხილოთ მოცემულ ბმულზე. კონფერენციაზე დასწრება შესაძლებელია როგორც ფიზიკურად, ასევე ვირტუალურად.
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა უნდა შეავსონ სააპლიკაციო ფორმა მითითებულ ბმულზე 28 ივნისის ჩათვლით, 2026.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად გთხოვთ ეწვიოთ მითითებულ ბმულს, ხოლო პროგრამაში მონაწილეობის საფასურის შესახებ ინფორმაციას შეგიძლიათ გაეცნოთ მოცემულ ბმულზე. თეზისების წარდგენის საბოლო ვადაა 2026 წლის 28 ივნისი.
კონფერენციის მასალები გამოქვეყნდება Scopus-ის ინდექსირებულ საკონფერენციო გამოცემაში.
დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში გთხოვთ, იხილოთ დოკუმენტი თანდართულ ბმულზე ან დაუკავშირდეთ საკონტაქტო პირს მითითებულ მეილის მისამართზე: iced@eap.gr.

International Conference – ICED2026
The Embassy of Greece is pleased to announce the call for applications for the 7th International Conference on Environmental Design and Health (ICED2026), which will be held on October 24-25, 2026 in Athens, Greece.
The international conference will be about the latest scientific achievements in the fields of environmental design and cover topics such as sustainable development, environmental pollution, climate change, environmental policy, social, economic, psychological and educational issues.
Participants will have the opportunity to submit an abstract and participate in the discussion. Detailed information about the thematic areas within the conference can be found at the given link. The conference can be attended both physically and virtually.
Interested candidates should complete the application form at the given link by June 28, 2026.
For more information, please visit the link provided. The information about the program participation fee can be found at the given link. The deadline for submitting one-page abstracts is June 28, 2026. The conference proceedings will be published in the Scopus-indexed conference proceedings.
For additional questions, please see the document at the attached link or contact the contact person at the indicated email address: iced@eap.gr.