: "ქართული ძეგლების მდგომარეობა თურქეთში". წარმოდგენილი იქნა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ 2014-2015 წლებში დაფინანსებულ პროექტის: „თურქეთში მდებარე ქართული ისტორიული მხარეების ტაო-კლარჯეთისა და კოლა-არტანის ქართული მატერიალური კულტურის ძეგლების" კვლევის შედეგები.
პროექტი განხორციელდა კავკასიის უნივერსიტეტის მკვლევართა ხელმძღვანელობით. პროექტის ფარგლებში ჩატარდა 10-ზე მეტი საკვლევი ექსპედიცია თურქეთში. ასევე პრეზენტაცია გაიმართა სტუდია "ავტოგრაფი"-ს მიერ გადაღებული ფილმის ექსპედიციის მუშაობის შესახებ და ჩატარდა წიგნის პრეზენტაცია.
{phocagallery view=category|categoryid=737|limitstart=0|limitcount=0}

– organized by the Ministry of Education and Science of Georgia within the framework of scientific week. Findings of the Project - Tangible Cultural Monuments of Historical Georgian Regions Currently Located in Turkey - funded by Rustaveli National Scientific Foundation was presented.
The project was implemented under the guidance of the Caucasus University researchers. More than 10 exploration expeditions were sent to Turkey. A film on the work of the expedition shot by Studio Autograph was shown and the book was presented.
{phocagallery view=category|categoryid=737|limitstart=0|limitcount=0}