2011 წლის 4 ოქტომბერს, ამერიკის საელჩოს მხარდაჭერით, კავკასიის უნივერსიტეტის კავკასიის სამართლის სკოლას ამერიკელი იურისტი, ტიმ ტრეინერი ეწვია.
ტიმ ტრეინერიმ კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტებს მასტერ-კლასი ინტელექტუალური სამართლის აქტუალურ საკითხებზე ჩაუტარა.
სალექციო თემატიკა კომბინირებული იყო და მოიცავდა როგორც ინტელექტუალური საკუთრების სამართლის თეორიულ საკითხებს, ასევე ამ საკითხების პრაქტიკაში რეალიზაციის გზებსაც.
ტიმ ტრეინერი ინტელექტუალური საკუთრების სამართლის სპეციალისტია, რომელსაც აქვს იურიდიული ფირმა და პრაქტიკულ საქმიანობას აღნიშნული მიმართულებით ახორციელებს. პრაქტიკული საქმიანობის გარდა იგი არის რამდენიმე სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი და თანაავტორიც.

On October 4, 2011, American Lawyer Tim Trainer visited Caucasus University School of Law at Caucasus University with the support of the US Embassy.
Tim Trainer conducted a master class on current issues of intellectual law for the students of the Caucasus School of Law.
The lecture topics were combined and included both theoretical issues of intellectual property law, as well as ways to implement these issues in practice.
Tim Trainer is an intellectual property law specialist who has a law firm and carries out practical activities in this field. In addition to his practical work, he is the author and co-author of several scientific papers.