სახელმძღვანელოები ძირითადად განკუთვნილია ეკონომიკური, ბიზნესის ადმინისტრირების, მათემატიკური, საინფორმაციო ტექნოლოგიების და საინჟინრო პროფილის სტუდენტებისათვის. სახელმძღვანელოებში გადმოცემულ თეორიულ მასალას თან ახლავს არაერთი საილუსტრაციო მაგალითი დეტალური ამოხსნითურთ. თითოეული თავის ბოლოს მოცემულია თეორიული კითხვები და პრაქტიკული სავარჯიშოები დამოუკიდებელი მუშაობისათვის.
სახელმძღვანელოს მიზანია ზოგადსაგანმანათებლო სკოლის პროგრამით გათვალისწინებული იმ საკითხების გამეორება და სიღრმისეულად გააზრება, რომლებიც არსებითად გამოიყენება კალკულუსის, წრფივი ალგებრის, რიცხვითი ანალიზის და სხვა საუნივერსიტეტო კურსების შესწავლისას. სახელმძღვანელოში გადმოცემულია არითმეტიკის ძირითადი კანონები, უმარტივეს რიცხვით ფუნქციათა თვისებები, განტოლებათა და უტოლობათა ამოხსნადობასთან დაკავშირებული მნიშვნელოვანი საკითხები, მათემატიკური ინდუქციის პრინციპი და ლოგიკის საწყისები. ავტორები, როგორც თეორიული, ასევე პრაქტიკული საკითხების გადმოცემისას მნიშვნელოვან ყურადღებას უთმობენ ფუნქციებს და მათ გრაფიკულ ინტერპრეტაციებს.
კალკულუსის ანუ მათემატიკური ანალიზის ძირითადი საკითხები გადმოცემულია მსოფლიოს წამყვან უნივერსიტეტებში დამკვიდრებული მოთხოვნების შესაბამისად. ავტორები მნიშვნელოვან ყურადღებას უთმობენ პრაქტიკულ ამოცანებში მათემატიკური მეთოდების გამოყენებით მხარეებს და მიღებული შედეგების შესაბამის ინტერპრეტაციებს. ამ მხრივ განსაკუთრებული ყურადღება ექცევა ეკონომიკურ ამოცანებს. აღსანიშნავია, რომ განხილული ამოცანები არ მოითხოვს მკითხველისაგან შესაბამისი ეკონომიკური საკითხების წინასწარ ცოდნას. წიგნი სარგებლობას მოუტანს სხვა სპეციალობების უმაღლესი მათემატიკის შემსწავლელ სტუდენტებს და მათემატიკის შესაბამისი საკითხებით დაინტერესებულ პირებსაც.
სახელმძღვანელო მოიცავს წრფივი ალგებრის საკვანძო საკითხებს, რომლებიც ყველგან, სადაც კი შესაძლებელია, ისეა გადმოცემული, რომ ნათელი გახდეს მათემატიკის აბსტრაქტული ცნებების კავშირი პრაქტიკული სახის, განსაკუთრებით ეკონომიკური დისციპლინების კონკრეტულ ცნებებთან. დიდი ყურადღება ეთმობა განხილული თანაფარდობების გრაფიკულ ილუსტრაციას, როგორც ვიზუალურად აღქმისა და გააზრების საუკეთესო საშუალებას.
პრეკალკულუსი
კალკულუსი
წრფივი ალგებრა

The books are designed for students of Economics, Business Administration, Mathematics, IT and Engineering. The book gives theoretical material along with a few problems and their solutions. Each chapter concludes with theoretical questions and practical exercises to promote independent thinking.
The book aims at revising and comprehending problems and issues covered at school but which are essential for University courses in Calculus, Linear Algebra and others. The book covers the basic rules of arithmetic, relevant issues of solvability of equations and inequalities, principle of mathematical induction and basics of logics. When discussing theoretical as well as practical issues, special attention is paid to functions and their graphic interpretations.
Calculus
The basic issues of Calculus or Mathematical Analysis are given to meet the standards of the world's leading universities. The authors pay due attention to applying mathematical methods and procedures in practical problems and interpretation of the obtained results. In this respect special emphasis is placed on economic problems. Readers are not required to have any preliminary knowledge of the economic issues given in the problems. The book is useful for students of other specialties studying higher mathematics and all parties interested in the relevant mathematical issues.
The book covers main issues of linear Algebra, which, when and if possible, are discussed in such a way to clarify the link between abstract mathematical notions and relevant concepts of courses in Economics. Special attention is paid to graphic illustrations of the correlations discussed as it is the best possible method of visual perception and comprehension.
Pre-Calculus
Linear Algebra